Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2017-2

Žurnāla «Zintnieks» 2.numurā lasiet:

 • Februāra astroloģiskais fons (Lana Lapiņa)
 • Akvelīnas Līvmanes čeku dedzināmais laiks Februārī
 • Nav dzīves bez problēmām (Aina Feldmane)
 • Saules gaitas debess lokā… (Anita Plēsuma)
 • Zilo ezeru zeme (Genovefa Markeviča-Ehaste)
 • Alfabēta sākotne (Ināra Antone)
 • Visu pārmaiņu izraisītājs bija… klepus. PATRĪCIJAS KRAUKLES ceļš no cigun līdz gleznošanai (Antra Krastiņa)
 • Dieva likumu kopums (Valdis Šteins)
 • Garīgās attīstības Zelta ceļš (Skaidrīte Aleksejeva)
 • Man patīk būt tādamn, kādu Dievs mani radījis. Saruna ar dziednieku JĀNI URTĀNU (Antra Krastiņa)
 • Lasītāju daiļrade!
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Neredzamie cilvēki (GeorgsPains); Interesanti par Seno Ēģipti (Una Kalniņa)
 • Dziednieks PĒTERIS LEJIŅŠ (DAUGAVIETIS) piedāvā
 • Pusmēness formas veidojumi uz nagiem (Ella Brune)
 • Vienkāršas un noderīgas mudras (Evita Brunevska)
 • Vēstules!
 • Inuaki reptilis manī (Miķelis Daniels)
 • Sniedz roku draugs: Kāpēc cilvēki iemīlas? (Anda Šteinharde); Sieviete kā Pasaule (Agate Rinda); Sievišķības maģija (Maija Krumte)
 • Citādākā smaržu un aromātu pasaule (Dins Rūtenbergs)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka: Izgatavo Gaiļa gada vēlmju karti! (Maija Krumte); FEBRUĀRIS — lunārais mēnesis veselībai, pirtij un sapņiem; Badošanās un labvēlīgie skaistuma kopšanas laiki, Andra Rača Čika laiki
 • Ak, šie stīvie pleci! (Vadims Puharts)
 • Mans veselīgais ēdiens
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Traucējošās kārpas (Liene Samtiņa); Deguna urbināšana (Marta Kaņepecka); Bīstamā multfilma (Daiga Blicava); Kā pagatavot zāļu tēju (Ella Brune); maska sejas ādai (Sandra Lakstīgala)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Interesantas lietas
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Tautas metode, kas atbrīvo no stiprām galvassāpēm (Iveta Stujeva); Labākās receptes pret klepu pieaugušajiem un bērniem (Daiga Ceriņa)
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čeku dedzināšana

Japāņu pētnieks un domātājs Masaru Emoto apliecina, ka Visuma pamatā ir divi jēdzieni — mīlestība un pateicība — un tie apliecina Radītāja labvēlību. Vārdi ir enerģija, enerģija ir vibrācija, vibrācija ir dzīvība. Čeku dedzināšanas laikā, patiesi pateicoties par doto iespēju iztērēt attiecīgo summu, ir jāatver sava sirds mīlestībā un, savienojot rokas lūgšanu pozā pret krūtīm, saviem vārdiem jāizsaka lūgums, lai attiecīgā summa atgrieztos (ja pietiek ticības un pārliecības, var lūgt, lai nauda atgriežas desmitkārtīgi vai pat vēl vairāk).

Čeku dedzināšanas datumi: 05.02. no plkst. 11:50 (11:55-12:35) līdz…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Astroloģe un numeroloģe Akvelīna Līvmane (t. 26525908)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nav dzīves bez problēmām

Nebaidieties savu problēmu nosaukt vārdā! Centieties apzināt un iepazīt tās situācijas, kurās esat atradušies. Dzīvē jau tā ir — viena problēma atrisinās, cita nāk vietā. Tas ir kā mizot sīpolu — noņem vienu kārtu nost, tad atklājas otra, pēc tam vēl viena un vēl...

Jā, mēs tomēr neesam vienu vienīgo reizi šajā pasaulē. Ir izdzīvojuši tie, kas pratuši par sevi pastāvēt, guvuši rūdījumu, mācījušies un atkal atgriezušies. Vispirms jau dzīves vējos pastāvam ar savu raksturu, ar uztveres un citām psiholoģiskām īpatnībām. Var teikt, ka katram cilvēkam ir sava dzīves maģistrāle. Vienam tā ir taisna līnija, citam sinusoīda, vēl kādam cita ģeometriski attēlojama forma. Arī krusta zīmi var iedomāties. Ir teiciens: «Visaugstākais uzliek tik, cik varam panest.» Varbūt mūsu uzdevums ir meklēt to līdzsvara punktu uz horizontālās vai vertikālās ass, kas ir mūsu dzīve (horizontālais virziens — materiālais mūsu dzīvēs, vertikālais — garīgais). Viss saistīts ar enerģiju, kas ir mūsos un apkārtējā vidē. Ir jāpzinās tas, kas noticis un kā labot šo situāciju. Mēģināsim ņemt talkā savu līdzšinējo pieredzi un meklēsim risinājumu. Mēģināsim iziet tos pieredzes lokus, kas mums zināmi. Cik atvērti esam pasaulei ar pozitīvo domu, ar savu sajūtu uztveri, maņām un intuīciju?

Kādi ir mūsu priekšstati par dzīvi? Daudzi piekritīs, ka dzīvojam šajā pasaulē ar kādu konkrētu uzdevumu un noteikti ar vēlēšanos būt «šeit un tagad». Mēs skatāmies pasaulē caur savu prizmu. Psihologuprāt, tās ir enerģijas vienības, ko var saukt arī par emocijām redzamā formā.  Mums visiem ir milzīga zemapziņa, tas bezapzinātais lauks, kur noglabājam to, ko negribam redzēt un to, kas mūs biedē, ko šobrīd negribam paturēt savā enerģētiskajā laukā.

Mēs viens par otru tik maz zinām. Citi mums noder par spoguļiem un arī citi mūsos it kā ierauga sevi. Nav nemaz viegli skatīties spogulī. Jo tad mēs ļoti konkrēti saskatām to, kas nāk no mums. Visvieglāk ir visu, kas nepatīk, norakstīt uz otru. Padomāsim par saviem atspulgiem. Varbūt būsim iecietīgāki savstarpējās attiecībās?

Ceļš uz patiesu brīvību katram ir savādāks. Cik mēs katrs piepildām savas vēlmes, izmantojam iespējas, apgūstam zināšanas... Mēs vienmēr esam ceļā uz sevi, sava ES apzināšanos un izpēti. Mēs attīstāmies līdz pēdējam elpas vilcienam, aizejam no šejienes, kad mūsu apziņa un dvēsele ir augstākajā punktā. Ķermeniskā izpratnē — mūsu ceļš uz Zemes sākas un uz Zemes beidzas. Bet vai tas ir tik vienkārši? Te jau katram sava doma. Vai ne?

Aina Feldmane

 

 

 

 

 

 

 

 

Saules gaita debess lokā...

Sveču diena (2.februārī)

Senatnē gaismu deva rijas krāsns bedre, piedarbu kaktos — īpaši ceplīši uz akmens mūra pamata. Vēlāk, sākot ierīkot istabas un tajās dzīvojot, krāšņu tuvumā iemūrēja kādu vecu dzirnakmeni, uz kura dedzināja nelielu sveķu malciņu un dūmus novadīja speciālā griestu caurumā. Apstākļi uzlabojās, kad atklāja sveču liešanas iespējas. Tās novietoja caurumotā skārda lukturī, ko varēja izmantot steidzamāko mājas darbu veikšanai. Senākos svečturus arheologi atraduši Mežotnes un Talsu pilskalnos. Talsu pilskalna svečturis atradies telpā, kuru uzskata par dziednīcu. Taču vienkāršāko svečturi pagatavoja no kartupeļa vai rāceņa, nogriežot plakanu apakšu un virspusē izgrebot caurumu sveces novietošanai.

Svečturu formas un materiāls mainījās, un mūsdienās to daudzveidība ir milzīga. Taču būtiskākais — visi gribam iedegt sveci, dzīvo uguntiņu…

 

Agates diena (5.februārī)

 

Laika pareģojumi pēc februāra

Ja Sveču diena ir apmākusies un snieg, tad vasarā bites labi spieto un ir daudz medus.

Ja Sveču dienā vai Metenī spīd saule kaut īsu brīdi, tad būs labs siena laiks, taču kopumā — neauglīga vasara.

Ja Sveču dienā apmācies laiks, tad būs bagāts gads…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja ANITA PLĒSUMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visu pārmaiņu izraisītājs bija... klepus

Kad ar PATRĪCIJU KRAUKLI «Zintniekā» sarunājos pirms 11 gadiem, viņa strādāja par stilisti un stāstīja par modi, stila lietām. Neilgi pirms tam Patrīcija bija iegādājusies garspalvaino taksi Pango, nodibinājusi savu firmu «Pango PR». Viss notika, Patrīcija jutās «uz viļņa». Tad viņai nez no kurienes uzradās sauss, mokošs klepus. Tas varēja uznākt jebkurā mirklī gan dienā, gan naktī, un tā cēloni joprojām neviens nav noteicis. Pēc tam Patrīcijas dzīve gājusi te kalnā, te lejā, bijusi sevis meklējumu pārpilna, bet pērnajā rudenī viņai bija sajūta, ka šī gada laikā beidzot jāiziet laukā no apļa, kas neved ne uz kurieni, lai tālāk virzītos jau krietni noteiktākā virzienā. Tas noteikti nebūs saistītas ar mārketingu, kurā viņa vairākkārt metusies pēc stilista darba pieprasījuma sarukuma, bet ar radošu darbu un izpausmēm. Nu jau desmit gadus Patrīcija nopietni nodarbojas ar garīgajām praksēm un pēdējos pāris gadus glezno. Viņas virziens ir abstraktais ekspresionisms, kura spilgtākie pārstāvji ir amerikāņu gleznotāji Džeksons Pollaks un Daugavpilī dzimušais Marks Rotko.

Kas tevi mudināja pievērsties garīgajiem meklējumiem?

— Lai cik tas neizklausītos jocīgi, bet visas pārmaiņas ar mani notika, pateicoties klepum. Un droši vien tāpēc, ka tā iemesls nav zināms vēl tagad, joprojām turpinās arī sevis meklējumi. Pie kādiem tik dakteriem un speciālistiem neesmu griezusies, ko tik man nav ieteikts darīt un ko tik neesmu darījusi, bet klepus kā ir, tā ir. Izmeklēja kuņģi, plaušas — nekāda fiziska iemesla. Dzēru ieteiktās tējas un izrakstītās tabletes, pilnīgi atteicos no alkohola lietošanas, izmainījās vide man apkārt, bet klepus palika. Tad pamazām sapratu, ka tā cēlonis ir kaut kur dziļāk, un sāku meklēt — kur? Zinot, ka organismā viss ir saistīts, sāku iepazīt Austrumu mācības, jo tās balstās tieši uz šo principu. Gadus trīs nodarbojos ar jogu. Nekas nemainījās. Kā smejos, izgāju arī dziednieku un ekstrasensu apli, bet neviens nepateica konkrētu klepus cēloni un tāpēc arī nevarēja palīdzēt. Viena no viņiem ieteica pamēģināt nodarboties ar cigun, kas ir darbs ar savu enerģiju. Draugos atradu informāciju, aizgāju mācīties pie pirmā mani uzrunājošā cigun skolotāja. Tomēr man šķita, ka kaut kas šajās nodarbībās netiek darīts pareizi, uzradās dusmas. Tā kā biju lasījusi par cilvēka iekšējās enerģijas plūsmu, tās ietekmi uz iekšējiem orgāniem, emocionālo stāvokli utt., tad sapratu, ka šīs dusmas norāda uz to, ka mana enerģija grib izlauzsties pa kaut kādu citu ceļu — tā pati mani virzīja meklēt kaut ko citu. Tieši šādos brīžos sāk parādīties tev vajadzīgie cilvēki, un tieši caur viņiem nonācu pie citas cigun pasniedzējas — Ļenas. Viņas vadītajās nodarbības jutos pavisam savādāk…

Kādos meklējumos tā tevi aizveda tālāk?

— Joprojām cenšoties noskaidrot klepus cēloni, aizgāju uz privāto izmeklēšanu pie Rīgā iebraukuša ukraiņu cigun skolotāja. Un dziļi vīlos. Vienu dienu viņš pateica, ka vainīga sirds, otrajā jau minēja citus iemeslus, bet trešajā pateica — nezinu. Tajā brīdī telpā ienāca kāds vīrietis, ieinteresējās par manu problēmu. Atkal izstāstīju reiz notikušo, kas, manuprāt, varēja būt kaut kā saistīts ar klepu — 4.-5.klasē mācoties, nodarbojos ar kamaniņbraukšanu un piedzīvoju smagu kritienu…

Kur Jaungada naktī satiki zīlnieci?

— Ošo meditācijas centrā. Pagājušajā gadā sāku turp iet, meklējot sev līdzīgi domājošus cilvēkus. Sestdienās, laikā starp dažādām meditācijām, notika tējas dzeršana un pļāpāšana. Pārtraucu iet tāpēc, ka daudzos manīju liekulību un, palasījusi vairāk par Ošo, sāku domāt, ka viņš ir viens no daudzajiem žuļikiem, kuri atraduši veidu, kā pelnīt naudu. Jo īstos garīgos skolotājus un cilvēkus mēs pat nezinām — viņi nelien laukā no savas «celles» un ar savām zināšanām, pieredzi apkārt neplātās.

Arī cigun nodarbībās biju ievērojusi, ka dažas meitenes uzspēlē to, ka viņas kaut ko redz, sajūt, tad nokrita transā. Arī tas mani «atsita», jo šķita pārspīlēti, teatrāli, bet — varbūt tās bija tikai manas sajūtas, varbūt es neesmu tik atvērta un jutīga kā viņas. Līdzīgas sajūtas man bija, klausoties ķīniešu skolotāja Sju Mintana lasītās mantras. Viņš ir mazs, apaļš vīrelis, bet enerģētiski ļoti spēcīgs. Līdz ar to, klausoties mantras, kuras viņš skaitīja, lai sanākušajiem «atvērtu Kosmosu», daudziem viegli iespaidojamajiem «aizvērās jumts» — viņi ķiķināja, kauca kā vilki. Un tas manī vēl vairāk nostiprināja pārliecību, ka jāmeklē cits sevis pilnveidošanas ceļš. Bet varbūt Sju Mintana mantrās bija kodi, kuri cilvēkus ietekmē ļoti spēcīgi, jo, kad par tām apjautājos vienam budistam, kurš bija mācījies Augstākajā Budistu skolā, viņš teica, ka tādas mantras dzird pirmoreiz. Un paskaidroja, ka arī jogām ir mantras, kas cilvēkus kodē — nozombē. Uz vājiem cilvēkiem tas arī nostrādā. Gluži tāpat kā dažādu reliģisko sektu līderu runas, kas cilvēkus noved transā un viņi kļūst viegli manipulējami…

Kurā mirklī sevis izzināšanas ceļā tev atvērās kanāls uz gleznošanu?

— Man šķiet, ka pēc holotropās elpošanas. Tā kā pēc tai-chi nodarbībām, meditācijām jutos, gulēju labāk — klepus nebija tik mokošs, bet pazudis tomēr nebija, izlēmu aiziet arī uz holotropo elpošanu pie šamaņa un psihologa Vladislava Kenga. Tās mērķis ir panākt, lai cilvēks, nonākot transa stāvoklī, atgrieztos pie savas dzimšanas, jo daudzas psiholoģiskas fiksācijas notiekot tieši bērnam atrodoties mātes vēderā un dzimstot — ceļā uz šo pasauli. Tad varbūt klepus cēlonis bija atrodams tieši tur? Svarīgi ir arī tas, ka pēc tam cilvēks tiek it kā restartēts. Pēdējā holotropajā elpošanā biju pārī ar praktizējošu psihologu, un viņš atzina, ka viens tās seanss aizstāj daudzu gadu ilgu psihoterapiju. Tikai, lai ietu uz to, kaut mazliet jāpazīst sevi, jo seansa laikā tiešām nonāc transā, un tam jābūt gatavam. Citādi zaudē pār sevi jebkādu kontroli. Tāpēc arī gadījies redzēt cilvēkus, kas seansa laikā ceļas kājās un dejo, neapzināti sāk spēlēt ģitāru, gaudo, histēriski smejas, bet, ja tu esi transā, tad tev ir jāguļ — pastarpināti visu sajūtot un dzirdot, nevis jāvalkājas apkārt vai citādi jāizdarās. Transā nonāk tāpēc, ka holotropās elpošanas laikā notiek organisma hiperventilācija — ātri, ātri elpojot, tiek bloķēta skābekļa piegāde un cilvēks «aizpeld». Iespējams, arī es «aizpeldētu» pavisam, ja vien nedzirdētu sev apkārt notiekošo un tas mani nenoturētu pie realitātes…

Tagad brauksi uz Briseli, kur tev piedāvā interesantu iespēju likt lietā savu talantu.

Feisbukā izveidoju savu mākslinieces lapu un to ātri pamanīja man pazīstama meitene, kura strādā Briselē — viņai mani darbi ļoti patika. Abi ar vīru esot nopirkuši viesu namu, meklējot idejas tā interjeram, un es tiku uzaicināta palīgos…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

ANTRA KRASTIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dieva likumu kopums

Dzīve pēc Dieva padoma — tas nozīmē dzīvot pēc Dieva likumiem, kā tautā saka: «Neej pret Dievu!». Dieva likumu kopumu esmu nosaucis par Lex Deus (Dievs sanskritā — Deiwos), vai varam lietot arī citu latīņu nosaukumu Lex Naturalis. Pēdējam gan ir arī izpratnē šaurāks skaidrojums, kā Mūžības likums, bet es domāju, ka tam jāaptver visi Dieva likumi — to kopums, vienotība un veselums. Āriešu rases tautas dzīvoja pēc Dieva likumiem — Dieva Padoma.Visai bieži sastopamas kombinācijas: «Izdilsti kā vecs Mēness, sakalsti kā purva niedre, izdēdi kā vecs mirons» (zobu, uguns, sāpju vārdi).

 

Darma — iekšējais Dievs

Dievs mīt katrā cilvēkā, tāpēc jau arī mūs sauc par dievišķām būtnēm. Dieva dota ir arī Darma, kuru es nosauktu par mūsu iekšējo Dievu. Mēs nedrīkstam to sajaukt ar Karmu, kas jau ir cilvēka darbības seku kopums, kurš veido nākamības neizbēgamo Likteni. Cilvēks ir sava Likteņa veidotājs. Likteņa nolemtība — tā ir seku iestāšanās. Darma, kā apzināts jēdziens, mūsu, āriešu, kultūrā radās jau pirms 10 000 gadiem. Darma ir cilvēka dievišķais iekšējais galvenais atbalsts un garīgais ceļvedis, un katram cilvēkam ir tam jāseko…

 

Zināšanas un ticība…

 

Dabas jeb Dieva Likumu kopums — Lex Naturalis Codex — Lex Deus Codex

LEX NATURALIS ir Likumu-likumsakarību kopums. Tikai Dieva Likumus nevajadzētu jaukt ar svešzemnieku radītajiem likumiem, kuri ir varmācības likumi — ar patiesiem likumiem tiem nav pat līdzības. Tās ir tikai doktrīnas, pavēles, aizliegumi, instrukcijas un sodi. Likumi, kurus pieņem parlamenti, un noteikumi, kurus pieņem novadu/pilsētu domes — tie visi ir varmācības likumi un noteikumi. Jūdeo-hristiešu Bībele jau arī faktiski ir varmācības likumu grāmata — pavēļu grāmata, kuru izdevis Maģistrāts (plašā nozīmē) savā iestādījumā…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

dr. VALDIS ŠTEINS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Man patīk būt tādam, kādu Dievs mani radījis

Saruna ar dziednieku JĀNI URTĀNU

Jānis ir īstens latgalietis, dzīvo Daugavpils piepilsētā. Aiz mājas gandrīz uzreiz sākas mežs, kur var lasīt sēnes un ogas. Netālu ir ezeriņš. Tāpēc dziednieks ar dzīvi piepilsētā ir apmierināts, jo nav nošķirts no dabas.

No bērnības dziedniekam visspilgtāk atmiņā palicis, kā viņš no mājām mērojis ceļu uz skolu Līksnā. Līdz skolai bijuši 10 km. Tad nu Jānis katru rītu pusotru kilometru soļojis līdz lielajam ceļam, kur pieturā gaidījis autobusu. Ziemā, kad bijis auksts un liels sniegs, tēvs viņu līdz ceļam vedis ar zirgu, bet gadījies arī tā, ka zirgs iestidzis sniegā un tālāk neticis. Tad tēvs «šķūrējis» ceļu — bridis pa to līdz pat padusēm, un Jānis kūņojies aiz viņa. Bet, tā kā ziemas tolaik bija dziļas, tad nereti Jānim nedēļas vidu nācies dzīvot skolas internātā, jo katru rītu uz tādu «šķūrēšanu» tēvs nebijis ar mieru. Savukārt pavasarī, plūdu laikā, Jāni līdz lielajam ceļam veduši ar laivu — savādāk līdz ceļam tikt nevarējis. Klases teicamnieku vidū viņš nav bijis, bet to īpaši nepārdzīvojis. Tagad Jānis domā, ka grāmatu gudrības viņam galvā varbūt nelīdušas tāpēc, ka jau tolaik ticis gatavots dziednieka darbam — lai galvā būtu vieta cita veida zināšanām.

Kā sāki nodarboties ar dziedniecību?

— Vēlme palīdzēt cilvēkiem manī radās palēnām. Daudz lasīju ezotēriska satura grāmatas, interesējos par enerģētiskajām lietām, paranormālām parādībām, izstudēju Evaņģēliju. Tomēr ilgu laiku Dievam neticēju — kā jau padomju laika produkts, kuram skolā bija jāmācās ateisms. Tad kādā brīdī ar mani sāka notikt savādas lietas, vajāja neveiksmes. Sapratu, ka kaut kas nav tā, kā vajag, un sāku meklēt aizsardzību. Un atradu to pie Dieva. Tikai tad iemācījos Tēvreizi. Droši vien tā palēnām tiku virzīts veikt savu uzdevumu — palīdzēt cilvēkiem. Pēc laika nejauši atklāju, ka manas rokas spēj dziedināt un turpināju izzināt sevi. Lasīju grāmatas par jogu un sāku ar to nodarboties. Mans draugs bija manuālais masieris, un es šo to pamācījos no viņa. Pēc tam izstrādāju savu dziedināšanas veidu — Kristus mani iemācīja, prātā ieliekot ideju par to, kā sakārtot mugurkaulu. Vienkārši sakot, tas būtu — stiep un izspaidi tā, ka brakšķ, bet cilvēkiem pēc tam tiešām palika labi. Pēc tam pašu piemeklēja muguras sāpes, bet sevi izstaipīt un izspaidīt nevarēju. Aiz sāpēm vaidēju, stenēju, līdz, kaut kādas domas vadīts, paņēmu pildspalvu un sāku spiest uz sāpošajiem punktiem. Sāpēja, gluži vai «dega», bet sakodu zobus un cietos — redzēs, kas būs tālāk. Kad tajās vietās pārstāja «degt», atradu vēl dažus sāpošus punktiņus, pastrādāju arī uz tiem — tie vairs nebija tik sāpīgi, un tad jau ātri vien varēju piecelties— muguras sāpes pamazām izzuda. Tad šo metodi ieviesu arī savā dziedināšanas «repertuārā», un strādāju ar to vēl tagad — ar speciālu radziņu spiežu uz punktiem tieši sāpošajās vietās — vai tas būtu ceļgals, mugura, rokas locītava. Šādā veidā ar sāpīgajiem punktiem jāstrādā tik ilgi, kamēr sāpes vairs nejūt, jo — kad tiek atlaista sāpe, tiek atlaista arī problēma. Tad es savu darbu esmu izdarījis…

Kā cilvēks var uzzināt, ka centrs ir nobīdīts?

— Par to liecina pastāvīgs nogurums, nervozitāte, roku tirpšana, sāpes mugurā, osteohondroze, sirds aritmija, paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens, bezmiegs, depresija, bailes, neapmierinātība ar sevi, dusmas. Dvēseli pārņem ļaunie gari un cilvēks, lai kompensētu zaudēto centru, sāk lietot alkoholu, kļūst no tā atkarīgs. Var uzrasties arī tādas slimības kā audzēji, iekšējo orgānu mazspēja un citas kaites…

Uz nabu spied stipri?

— Sākumā, ja naba ir ļoti jutīga, uzspiediens var būt pavisam viegls. Kad paliek vieglāk, slodzi palielinu. Procedūra var ilgt no 5 minūtēm līdz vairākām stundām — viss atkarīgs no tā, cik «ielaists» ir organisms, cik sen un cik tālu ir nobīdījies organisma centrs. Mazāk «ielaistos» gadījumos dziedināšana padodas ātrāk, stipri «ielaistos» jāstrādā ilgāk. Un cilvēku uzreiz brīdinu — ja viņš nemainīs savus ieradumus, dzīves vai darba apstākļus, kuru dēļ centrs ir nobīdījies, man viņam palīdzēt būs ļoti grūti…

Vienmēr esi uzsvēris ūdens dziedinošo spēku, cilvēkiem, kuri nāk pie tevis dziedināties, liec ņemt līdzi ūdeni — lai varētu to uzlādēt.

— Enerģētiski bagātināts-uzlādēts ūdens ir nopietna papildus dziedināšanas metode, kuru izmanto daudzi dziednieki. Jo bez ūdens, tāpat kā bez gaisa, cilvēks nevar dzīvot — mūsu ķermenis taču lielākoties sastāv tieši no ūdens. Un nu jau visi zina, ka ūdens strukturizējas vai nu pozitīvi, vai negatīvi, tas pakļaujas mūsu domām — līdz ar to iespaido arī mūsu veselības stāvokli. Tādēļ pozitīvi enerģētiski uzlādēts ūdens ir kā skolotājs, kas, ienākot cilvēka ķermenī vai saskaroties ar to, mūsos esošo negatīvo pārstrukturē pozitīvā. Šāds ūdens ir ļoti dziedinošs un universāls — tas der ne tikai cilvēkiem, bet arī augiem un dzīvniekiem. Protams, jābūt piesardzīgiem — jāskatās, no kāda cilvēka rokām ūdeni ņemat…

No Daugavpils līdz Rīgai, kur arī pieņem cilvēkus, garš ceļš braucams. Kā īsini laiku?

— Vai nu domās, vai skaļi skaitu lūgšanas, mantras. Piemēram, viena no lūgšanām, ko skaitu, ir: «Kungs Jēzus Kristus, Dieva dēls, Tu Svētais Gars, kas esi debesīs, starp mums un vienmēr un visur, es pateicos Tev, Dievs, svētīts, slavēts, godināts un mīlēts. Mūžīgi mūžos lai top Tavas mīlestības dziedinošais prāta spēks. Amen.»…

Pieticīgs esi. Citi teiktu, ka grib māju, jaunu mašīnu, briljanta gredzenu…

— Cik man ir, tik ir — esmu par to pateicīgs. Saprotot, ka fiziskais ķermenis enerģētiskajam ir tikai mājoklis, transports un instruments materiālajā pasaulē, cenšos vairāk domāt par garīgo izaugsmi, nevis strādāt ķermeņa dēļ. Protams, kamēr tas man ir, kaut kas no materiālās pasaules vienmēr būs vajadzīgs, bet bez daudz kā varu iztikt. Neapkarinos ar ķēdēm, gredzeniem, man nevajag šikas lietas — man patīk būt tādam, kādu mani Dievs radījis, un tāds arī jūtos visvairāk aizsargāts…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

ANTRA KRASTIŅA

 

 

 

 

 

Vienkāršas un noderīgas mudras

Mudras (pirkstu balanss) ir komunikācija ar mūsu enerģiju, izmantojot pirkstu refleksās zonas. Ir zināms, ka cilvēka ķermenis ir enerģētikas mehānismu komplekss, kas cieši saistīts ar Zemes un Saules sistēmas enerģiju. Noteikts ķermeņa stāvoklis izmaina enerģijas kustību gan ķermenī, gan apziņā, līdz ar to notiek izmaiņas arī dzīvē, transformācija gan iekšējos, gan ārējos procesos. Mudras palīdz rast iekšējo spēku un mieru, novērš hronisku nogurumu, ievērojami uzlabo emocionālo stāvokli un mazina bailes un dusmas. Ar mudru palīdzību var izārstēt daudzas slimības. Tām ir labvēlīga ietekme uz visu cilvēka ķermeni.

Galvenais, ka turēt pirkstus konkrētās pozās var jebkur — braucot uz vai no darba sabiedriskajā transportā, skatoties vakara filmu vai vienkārši pirms iemigšanas.

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja EVITA BRUNEVSKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izgatavo Gaiļa gada vēlmju karti!

Sapņi un vēlēšanās ir svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa. Mēs sapņojam no bērnības līdz sirmam vecumam, bet vēlēšanos piepildīšanās ir viens no lielākajiem dzīves priekiem. Vēlmju karte jeb kolāža ir vizuāls atspoguļojums tam, par ko mēs domājam, sapņojam, kādu savu dzīvi vēlamies redzēt. Šis ir veids, kā vizualizēt vēlmes, lai tās vieglāk piepildītos.

2017.gada 28.janvārī Ugunīgais Pērtiķis no mums atvadīsies un tā vietā ieradīsies Ugunīgais Gailis. Šajā gadā būs daudz spilgtu notikumu, ātru pārmaiņu un jaunu sasniegumu. Gads piemērots krasām pārmaiņām dzīvē.

Jau sen nav noslēpums, ka domas spēj materializēties, ja «domā pareizi». Precīzi formulējot mērķi, to var pārcelt no smalkās enerģētiskās pasaules uz reālo dzīvi.

Ugunīgā Gaiļa gadā ir daudz kustības enerģijas, pārmaiņu un iespaidu. Tāpēc lielākās izredzes uz piepildīšanos ir tām vēlmēm, kas saistītas ar pārbraucieniem, ceļošanu, pārmaiņām dzīvē un finanšu stāvokļa uzlabošanos. Ugunīgā Gaiļa gada krāsas ir sarkanā, karmīnsarkanā, bordo, melnā, pērļu baltā un zelta. Tieši šīs krāsas jāizvēlas, veidojot savu sapņu karti…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja MAIJA KRUMTE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FEBRUĀRIS

Lunārais mēnesis veselībai, pirtij un sapņiem

1. Trešdiena. Brigita (spēks; īru uguns dieve), Indra (Daugavas pieteka; indiešu negaisa dievs), Indris (Indriķis, Indra), Indars (Gundars — guns + darīt).

Jauns Mēness (I fāze) Auna zīmē.

Lunārā mēneša 6.diennakts (pl. 10.06). Kosmiskās enerģijas transformācija. Labi sokas pareģošana, domu pārraidīšana, darbs ar Vārdu. Mīlestības un baudas diena.

Pirtī: Lietojiet aromātiskās zālītes, pirts jūs padarīs jaunākus. Ļoti labvēlīga diena plaušu un bronhu dziedināšanai pirtī. Atpūtas laikā relaksācijai izmantojiet zvaniņu skaņas vai labu dziesmu.

Sapņi. Ja redzat pazīstamu cilvēku — tātad esat viņa parādnieks. Sapnis var norādīt arī uz to, kas būtu jāpabeidz.

2. Ceturtdiena. Sveču diena. Spīdola (spīdēt), Sonora (skaņa).

Jauns Mēness (I fāze) Auna zīmē.

Lunārā mēneša 7.diennakts (pl. 10.26). Zemes gari un stihijas ir ļoti tuvu, līdzās, tāpēc var saņemt atklāsmi. Šajā dienā nedrīkst melot, jo tas viss kļūs par patiesību.

Pirtī: Diena nav sevišķi labvēlīga. Ja tomēr esat pirtī, centieties nepārspīlēt ar procedūrām. Pēc pirts silti saģērbieties, jo šodien ir viegli apaukstēties, neaizraujieties arī ar aukstuma procedūrām.

Sapņi. Sapņi ir pravietiski, tie ļoti ātri piepildās.

3. Piektdiena. Aīda (pazeme, mirušo valstība), Ida (ziemeļos — darbs; mūžīgās jaunības dieve), Vida (Dāvids — mīļotais).

Jauns Mēness (I fāze) Vērša zīmē (pl. 3.50).

Veselība Vērša zīmē: Jāsaudzē kakls, apakšžoklis, pakausis, smadzenītes, rīkle, mēle, mandeles, balss saites, vairogdziedzeris. Var operēt dzimumorgānus, iekšējās sekrēcijas dziedzerus, olnīcas, sēkliniekus, urīnizvadsistēmas orgānus.

Lunārā mēneša 8.diennakts (pl. 10.50). Labi atzīties savos grēkos — to darīt būs viegli. Arī citiem piedot būs viegli. Apdomājiet savu dzīvi, atcerieties pagātni. Lai visas nepatikšanas, neveiksmes, bēdas, nevēlama rīcība un melnās domas sadeg!

Pirtī: šo dienu izmantojiet, lai pirtī atpūstos. Efektīvas būs daudzkomponentu tējas, sevišķi — nomierinošie sastāvi.

Sapņi. Sapņi var būt pravietiski. Tie var norādīt, kāda ir jūsu patiesā misija šajā dzīvē un kas jums jādara. Iespējams, sapratīsiet, kāda ir jūsu dzīves jēga…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

 

Sagatavoja GUNDEGA STRAUTIŅA

 

 

 

 

Tējas sēne

Tējas sēnei ir vairāki nosaukumi: Mandžūrijas sēne, Japānas sūklis, tējas kvass utt. Sēne senos laikos kultivēta Ceilonā, pēc tam izplatījusies Indijā, Ķīnā un Mandžūrijā, tad arī Krievijā un Eiropā. 1915.gadā profesors Bazarevskis rakstīja, ka iedzīvotāji Kurzemē un citos tagadējās Latvijas reģionos lieto tautas līdzekli, ko nosaukuši par brīnumsēni, un tai piemīt spējas ārstēt dažādas slimības.

 

Kā iegūt?

Tā kā burku sēnēs ir daudz mikroorganismu, kuru simbioze un attiecības ir sarežģītas, sēnes nepakļaujas rūpnieciskajai ražošanai un tās nav nopērkamas veikalos. Parasti tās tiek izplatītas, dalot sēnes plēksnītes un dāvinot citiem.

 

Sēnes sagatavošana

Pagatavo melno tēju (var izmēģināt arī karkadē vai kādu augļu tēju), kurā izšķīdina 1-2 ēdamkarotes cukura uz 1 litru šķidruma. (Īpaši jāuzmanās no neizšķīduša cukura — sēnei tas izraisa apdegumus. Tāpat cukura vietā kategoriski aizliegts lietot medu!) Atdzesē un ielej 2 vai 3 litru burkā un tajā ieliek sēni ar gludo pusi uz augšu. Vispirms tā nogrimst, bet pēc kāda laika uzpeld virspusē. Burku pārsien ar auduma drāniņu, lai sēne var elpot…

Tējas sēnes sastāvs

Tējas sēne atgādina kārtainu glumu pankūku, ar gludu virspusi, bet spurainu apakšdaļu. Tējas sēne ir kā maza ķīmijas laboratorija, kas spēj sintezēt vielas, kuras aizsargā un aktivizē cilvēka imūnsistēmu. Tējas sēnē pārstāvēti dažāda veida raugi un notiek etiķskābā rūgšana. Raugs nodrošina saldās tējas rūgšanu un baktērijas šķīduma fermentāciju. Tādā veidā šķīdums iegūst ārstnieciskas īpašības. Spirta un etiķskābes rūgšanas procesā tējā veidojas ne tikai spirts un etiķis, bet šķidrumā ir arī kofeīns un milzum daudz dažādu skābju, C un D vitamīni, B grupas vitamīni, kas nepieciešami vielmaiņai un smadzeņu darbībai. Tējas dzērienā ir dzīvības procesiem svarīgi fermenti — palīgi tauku, olbaltumu un cietes pārstrādāšanai…

Dziednieciskās īpašības…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja ANDA ŠTEINHARDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Derīgi padomi

Tautas metodes, kas atbrīvo no stiprām galvassāpēm

Pirmais, kas jāizdara, — jāizdzer glāze silta ūdens. Tas nedrīkst būt ne karsts, ne auksts, bet tieši silts. Tādējādi šķidrināsies asinis un noņemsiet asinsvadu spazmas.

Pēc tam, kad esat izdzēris ūdeni, atgulieties (var arī pusguļus), atslābinieties, aizveriet acis un mazliet paguliet klusumā. Vēl labāk būs, ja gulēšanas laikā jums ap galvu būs aplikts apmēram 8 cm plats lakats vai šalle. Tas jāliek tā, lai no priekšpuses lakats nosegtu uzacis, bet no aizmugures būtu tieši zem pakauša. Rezultātā uzlabosies asinsrite, un galvassāpes pāries.

No stiprām galvassāpēm palīdz atbrīvoties arī roku pirkstu masāža. Masāža jāsāk no īkšķa, pamazām izmasējot visus pirkstus. Pastiprināta uzmanība jāpievērš pirkstu augšējām falangām, tuvāk nagam. Sākumā intensīvi masējiet vienas rokas pirkstus, pēc tam otras rokas pirkstus…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja iveta stujeva

 

Labākās receptes pret klepu pieaugušajiem un bērniem

Kāpostlapu applaucē un uzreiz ieziež ar medus un sāls maisījumu (1:1). Karstu liek uz krūtīm vai uz muguras (tikai ne sirds rajonā). Virsū uzklāj polietilēna maisiņu un slimnieku silti apsedz.

Vārīti un cepti bumbieri — brīnišķīgs līdzeklis pret spēcīgu klepu un aizdusu. Žāvētu bumbieru novārījums lieliski remdē slāpes pie paaugstinātas temperatūras. Glāzi kaltētu, sasmalcinātu bumbieru aplej ar 500 ml ūdens un vāra 20 minūtes…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja Daiga Ceriņa

 

Mūsu draugi

Uzdot jautājumu

Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

Turpināt