Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2017-19

Žurnāla «Zintnieks» 19.numurā lasiet:

 • Zodiaka zīmju arabeskas: SKORPIONS
 • Rudens sēņu balle (Žaneta Intlere)
 • 2018.gadam abonē žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Saules gaita debess lokā… (Anita Plēsuma)
 • Priekšstats par tupmāko (Leopolds Ābeltiņš)
 • Kā bērnam iemācīt dzīvot dzīvi?
 • Jaunrade — cilvēku ilggadīguma faktors? (Juris Purviņš)
 • Man ir tikai viena sirds. Saruna ar BRĀĻIEM ZIEMEĻIEM (Normunds Smaļinskis)
 • Maģiskais sešstūris — propoliss (Jānis Pauliņš)
 • Ezotērikas skola gaida savus interesentus. Saruna ar dziedniekiem MAIRI VIRSI un LĪGU LAZDĀNI (Uno Sēlis)
 • Dzīvi atklāju no jauna — dejā. Saruna ar biodejas skolotāju un psihoterapeiti ANTRU SLOKU-JAKOVĻEVU (Dagnija Millere-Balandīna)
 • Lasītāju daiļrade!
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Spoki mums līdzās (Georgs Pains); Caur astrāliem uz NLO (Miķelis Daniels)
 • Sarkans diedziņš — aizsardzībai (Ella Brune)
 • Rokasspiediens (Andris Bērzs)
 • Zaudējam enerģiju — iegūstam slimības (Evita Brunevska)
 • Vēstules!
 • Pareģi un pareģojumi (Viktors Dukis)
 • Sniedz roku draugs: Kā izvairīties no kļūdas, izvēloties partneri (Daina Ārena); Vai viņš tevi krāpj? (Aigars Audiņš) Iepazīsimies!
 • Diagnostika Pētera Donova skatījumā (Anda Šteinharde)
 • Dvēsele runā caur ķermeni (Maija Poga)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka: Skaitļu valoda (Anna Bītere); Iznākusi Andra Rača grāmata «Zvaigžņu dimantiņi»; «ZINTNIEKA» grāmata «Palīdzi savam liktenim!»; Biznesa astroloģija (Valda Dimanta)
 • Diēta matiem (Daiga Blicava)
 • Kā attīrīt asinsvadus? (Diāna Bergmane)
 • Radikulīts! (Santa Bauska)
 • Sāpošai mugurai un locītavām (Aija Lūcīte)
 • Mans veselīgais ēdiens: Rudens karalis (Dina Berga)
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Vannošanās (Karlīne Martinsone); Ausu «sērs» (Maija Krumte); Skleroze (Kristīne Kalniņa)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Dzērieni pret nogurumu (Dzintra Muņina); Lūpu kopšana (Dzintra Muņina); Sirdsdarbības uzlabošanai (Anita Plēsuma); Ja ir saaukstēšanās (Anda Šteinharde); Komprese taukaudzim (Anda Šteinharde); Matu stiprināšanai (Renāte Bīriņa)
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zodiaka zīmju arabeskas: skorpions

        Skorpions dabā — vītuma periods, dziļš rudens. Cilvēks ir gan dabas, gan arī sociāla un garīga būtne. Cilvēks ir ieguvis visu, kas nepieciešams funkcionēšanai sabiedrībā. Tā ir sociālās drošības, enerģijas apmaiņas zīme (personīgajā dzīvē — sekss, sociālajā jomā — finanses, bizness). Skorpions ir kā transformācijas zīme — fiziskā noārdīšana un garīgā sākuma atbrīvošana.

Skorpionam parasti tiek piedēvētas īpašas maģiskas enerģijas, kuras saistītas ar liktenīgām kaislībām. Skorpionu uzskata par visspēcīgāko un neuzvaramāko Zodiaka zīmi. Kāds no viņa baidās, cits — lepojas ar viņu.

        Skorpions ir visdziļākās pašattīrīšanās simbols. Šī zīme simbolizē spēju un pienākumu pilnībā atbrīvot sevi no jebkuriem trūkumiem. Jo, tikai mainot pašiem sevi, varam izmainīt apkārtējo pasauli. Tās situācijas, kurās Skorpions sāk dzelt citiem, bet ne sev, jāsauc par novirzēm no normas.

        Spēcīgā intuīcija Skorpionus nekad nenodod. Iekšējais spēks un kaislība mīlestībā vai kaut kādā darbā, centieni iet līdz galam, ieskatīties «aiz tās svītras», nebaidoties no riska, augsta enerģētiskā spriedze, nepieciešamība pēc sociālās adaptācijas, centieni uzveikt ienaidniekus un konkurentus.

        Skorpiona spēja atjaunot spēkus pēc jebkuras ekstremālas situācijas ir apbrīnas vērta. Jau tūlīt, kad Skorpions «izlādējies», viņš ir pilnīgi neaizsargāts. Tomēr reti kurš no viņa ienaidniekiem par to nojauš, bet, ja arī nojauš, tad Skorpionam ir pietiekami spēcīga intuīcija, lai laikus izskaitļotu šos nedraugus un turētos no viņiem pa gabalu, jo Skorpions spēj cienīt īstu spēku…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

INESE KAĢE, ASTROLOĢE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rudens sēņu balle

Ak, kādu rudeni mums šogad dabas māte iedāvājusi... Tas ir sulīgs, krāsains un tumīgs kā vecmammas gatavotais buberts ar dzērveņu mērci, un viņā gribas ilgāk pakavēties, jo tas šķiet tik īsts pēc nenotikušās vasaras, un tajā ir tik daudz toņu un faktūru! Un šim rudenim ir sava pievienotā vērtība, kālab to varam saukt arī par sēņu rudens balli.

Stāsts par sēnēm un bekošanu — jo tieši bekas un beciņas mums šoruden aumaļām skrēja virsū no brikšņiem un sūnām!— ir, šķiet, viens no mūsu azartiskākajiem sezonālo prieku un baudu stāstiem jau no aizlaikiem. Sēņošana, draugi,  ir nodarbe, kas sniedz vairākus būtiskus labumus. Vispirmām kārtām — sēņošana ir meditācija un iespēja līdz apreibumam saelpoties meža smaržas, krāsas un skaņas. Vēl, protams, azarts un veselīga adrenalīna mutulis, kad pēkšņi acu priekšā redzi izlecam kādu košu sēņcepuri, kuru tu — ideālā gadījumā! — pamani pirmais, kamēr to vēl nav paspējis izdarīt kāds vietējais negausis sēņutārpiņš. Tad jau seko praktiskie soļi — godbijīga sēņuka nogriešana un grozā, kurvī vai ķocī (kā nu kur šos traukus sauc) svinīga ievietošana blakus citām daiļavām.

Visām šīm meža izdarībām seko pacilāts mājupceļš ar gandarījuma sajūtu par lietderīgi pavadītu dienu, neraugoties ne uz kukuržņiem aplipušo cepuri, ne skujām piebirušajiem apaviem, un ... sēņuku tīrīšanas un gardumgardo recepšu uzburšanas darbi teju visas nakts garumā. Bet ar to jau šie prieki nebeidzas, jo kādā pagalam tumšā un aukstā dienā, kad oma ir melnāka par rīta kafiju, kurai pievienojamais piens jau kārtējo reizi aizmirsies veikala plauktā, var aizlavīties līdz virtuves kārumskapim un uzmeklēt kādu podiņu vai burciņu ar rūpīgi uzlīmēto norādi «beciņa 2017», un, tās saturu baudot, domās atgriezties brīnišķīgajā rudenī... Iespējams, ka šis pastāstiņš var šķist tāds nedaudz aušīgs, taču noteikti ir labāks par to, kurš ir par rudeni, kam tā citādā seja, kurā tumsas ir par daudz, par biežu «debesis raud», vakari par garu, dienas par īsu, un dažnedažādas nebūšanas mēdz sakrist pilns klēpis, līdzīgi kā šoruden sēnes mežā.

Laiks jau atkal paskrējis trakā ātrumā, un rokas stiepiena attālumā ir gada nogale, kad «Zintnieks» rīkos savu lielo «sēņu balli», kurā tad vētīs, cik un kas  gada garumā viens otram dāvāts, atskatīsies uz mazajiem svētkiem, kuros esam tikušies ar tevi, mūsu uzticamo un gudro lasītāj! Ikkatrā no tiem esam gribējuši uzvilkt to skaistāko tērpu un piemeklēt vissaistošāko saturu. Tādēļ, kā allaž, mēs aicinām tevi pievienoties mūsu kopējiem tikšanās svētkiem arī nākošajā gadā, lai kopā domātu, svinētu un — kāpēc gan nē! — pasēņotu!

ŽANETA INTLERE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Man ir tikai viena pati sirds…

Labie varoņi mēdz atgriezties. Aleksandrs Dimā savulaik uzrakstīja turpinājumu slaveno karaļa musketieru piedzīvojumiem pēc divdesmit gadiem, jo pirmais romāns izrādījās ļoti populārs un piedzīvoja neskaitāmus izdevumus. Un tas nebūt nav vienīgais šāds piemērs. Kādreiz pie mums bija populāra ikgadēja dziesmu aptauja, kuru rīkoja visklausītākais agrāko laiku radio raidījums Mikrofons. Cilvēki vērtēja dziesmas, rakstīja vēstules un balsoja ar lielu dedzību un aktivitāti. Kaislības sita augstu vilni un finālā radioklausītāju balsojums noteica katra gada vispopulārāko Mikrofona aptaujas dziesmu. Tieši pirms trīsdesmit gadiem, 1987.gada nogalē, ar 28% balsu pārliecinošu pirmo vietu ieņēma Brāļu Ziemeļu dziedātā dziesma Uzsniga sniedziņš balts. Vēsturē kopš šī brīža ierakstīti trīs gadu desmiti, bet Brāļi Ziemeļi nav metuši plintes jeb ģitāras krūmos, varbūt arī viņiem pienācis laiks atgriezties? Sniedziņš joprojām ir labi pazīstams un nav pazudis arī no radio viļņiem.

Atmiņas un fotogrāfijas reizēm ir kā labs vīns jo vairāk laika paiet, jo labāka pēcgarša. Vai arī tās atmiņas par uzvaru tā laika visgrandiozākajā dziesmu aptaujā vēl ir gana spilgtas un sirds stīgās vibrējošas?

Āris: Tajā gadā laikam pirmo reizi Mikrofona aptaujā nepiedalījās maestro Raimonds Pauls, un daudzi mūsu lielie mūziķi tobrīd berzēja rokas, ka nu beidzot tiks pie pirmās vietas! Pēkšņi nez no kurienes uzrodas tādi divi brāļi un nodzied vienkāršu, pat šķietami bērnišķīgu dziesmiņu, kas visiem ļoti patīk. Pēc balsojuma rezultātiem mēs otro vietu pārspējām par apmēram 100 000 punktiem jeb balsīm. Tā toreiz notika par lielu brīnumu mums pašiem.

Saulceris: Togad laikam pirmo reizi visa tā balsošanas sistēma tika sakārtota un datorizēta, tā kā nebija nekāda iemesla šo skaitli apšaubīt…

Dziesma joprojām ir populāra. Nesen pavasarī biju vienā pasākumā ar jūsu dalību, un Sniedziņu auditorija īpaši pieprasīja!

Saulceris: Tagad tā faktiski ir vienīgā mūsu dziesma, pēc kuras mūs atpazīst. Šo dziesmu vienmēr ir lūguši nospēlēt un nodziedāt. Grūti pat tagad pateikt, cik reizes esam to dziedājuši.

Āris: Jā, pēc Mikrofona aptaujas dziesma kļuva īpaši populāra, un mums bija ļoti daudz koncertu. Nācās arī krietni paplašināt mūsu repertuāru pat līdz 17-20 dziesmām. Akustiskās dziesmas jau vispār ir īpatnējas, jo tās nevar instrumentāli pastiept garumā, un tajās ir jāieliek emocijas līdz galam, līdz pilnībai. Sniedziņu tad likām kā koncerta fināla dziesmu, kuru gan parasti nācās vairākkārt atkārtot. Koncertu toreiz bija ļoti daudz, gandrīz katru dienu, bet sestdienās un svētdienās pat divi koncerti dienā. Pirmajā gadā pēc uzvaras aptaujā, mums gandrīz viss gads bija aizpildīts — koncerti teju katru dienu, otrajā gadā jau pirmdienas ņēmām brīvas, lai kaut nedaudz varētu atvilkt elpu. Vienu vakaru bija koncerts Aizputē, nākošajā vakarā jau jābūt Rēzeknē… Līdz nopietni ķērāmies pie menedžēšanas, lai nebūtu šādi tāli pārbraucieni katru vakaru pēc koncerta…

Nav jau nekas īpašs pat jādara, lai sasauktu veselu baru skauģu…

Saulceris: Mums nebija tās lielās skatuves muzikālās pieredzes, un mēs ļoti pārdzīvojām par katru vārdu, kurš publiski tika raidīts mūsu virzienā. Katrs šis negatīvais vārds radīja lielus iekšējus pārdzīvojumus.

Savulaik dzejnieks Māris Melgalvs, mūsu draugs un līdzgaitnieks, ar kuru reizēm rīkojām kopīgus pasākumus, sarakstīja savu pirmo dzejoļu krājumu un uzdāvināja mums vienu autoreksemplāru. Šī dzeja ātri kļuva tautā ļoti populāra, arī mūsu grāmatiņa tika pamatīgi palietota. Es to šķirstīju un lasīju, un šī dzeja mani neatstāja vienaldzīgu. Radās kādas melodijas galvā, un gribējās tās muzikāli izpaust. Un notika tā, ka vienlaikus vairākiem cilvēkiem radās dažāda šīs dzejas muzikāla interpretācija. Tie bija labi zināmi cilvēki, ar kuriem Āris mācījās vienā augstskolā. Tad izskanēja nepamatoti apvainojumi, ka esam pārrakstījuši citu komponistu dziesmas un sačakarējuši labu dzeju… Bet patiesība jau tomēr bija cita. Šai dzejai visa mūzika dzima vienlaikus, tikai dažādās galvās…

Vai tolaik jums bija jāiet cauri kaut kādai ideoloģiskai komisijai, kas pārbaudīja repertuāru, jūsu ideoloģisko nostāju un tamlīdzīgas lietas? Daudzi mūziķi to tagad labprāt stāsta, akcentējot to, ka viņus nelaida cauri ideoloģisku un politisku apsvērumu dēļ. Varbūt īstenībā pie vainas bija vienkārša neprofesionalitāte? Tagad, kad visi mūri un žogi ir sabrukuši, TV ekrānos var redzēt un dzirdēt brīnumu lietas! Nu, nemāk tas cilvēks ne dziedāt, ne spēlēt, bet TV kastē tomēr ierāpies… un TV ļaudis viņu visiem rāda ar lielu sajūsmu!

Saulceris: Mums kaut kā veiksmīgi izdevās izsprukt cauri visiem šiem sietiem. Vienīgais, ko mums vajadzēja izdarīt pirms lielā Mikrofona koncerta — šo dziesmu autorizēt. Aizgājām pie Edmunda Goldšteina… Viņš paspēlēja mūsu melodiju uz klavierēm un galā pateica — viss kārtībā! Uzlikām notis uz papīra, un formalitātes bija izpildītas.

Āris: Nu, kaut kāda komisija tomēr bija, kura mūsu dziesmu noklausījās. Var jau būt, ka zem tā slēpās kāda pārbaude — kurā virzienā mēs domājam, vai nav kas politisks apslēpts. Taču mūsu dziesmas bija tīras no politikas, neitrālas. Divi brāļi ar ģitārām dzied un spēlē akustiski, labi balsis saskan un labi izskatās — varbūt tā toreiz par mums varēja padomāt tādā komisijā sēdošie. Komisijā kāds teica apmēram tā — mēs jau sen tādus kā jūs te gaidījām, vajadzēja jau sen tādiem izpildītājiem šeit parādīties!...

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

NormundS SmaļinskIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maģiskais sešstūris — propoliss

Stefans Bogdanovs ir ievērojams zinātnieks, kas 26 sava radošā mūža gadus veltījis bišu produktu izpētei, strādājot Bišu pētniecības centrā Šveicē. Viņš ir Starptautiskās medus komisijas dibinātājs un pašreizējais viceprezidents, vairāk nekā 350 bišu produktiem veltītu publikāciju autors.

Apkopojot 257 jaunākās zinātniskās publikācijas no visas pasaules, viņš pievēršas propolisa izmantošanas vēsturei, tā ķīmiskajam sastāvam un kvalitātes prasībām, bet galvenā uzmanība ir pievērsta propolisa bioloģiskajām un funkcionālajām īpašībām, ar kurām saistīta propolisa izmantošana cilvēka veselības uzlabošanai. Līdzīgi kā bišu saimē, kur propolisa funkcija ir būt stropa aizsargvielai, tas spēj arī cilvēku pasargāt no mikrobiem un paaugstināt viņa spēju pretoties slimībām. Lūk, dažas viņa atziņas.

 

Ķīmiskais sastāvs

Vēl 20.gadsimta sākumā valdīja uzskats, ka propoliss ir bišu sagremoto ziedputekšņu produkts, kamēr vācu zinātnieks Rošs 1928.gadā rūpīgu novērojumu rezultātā apstiprināja Romas zinātnieka Plīnija hipotēzi, ka propolisu bites vāc no augu pumpuriem. Pētnieks no Krievijas Popravko pierādīja šo teoriju, salīdzinot augu pumpuru sveķu ķīmisko sastāvu ar propolisa sastāvu…

 

Propoliss veselībai

Pēdējā laikā zinātnieki noskaidro atsevišķu ķīmisko savienojumu lomu. Pētījumos visbiežāk tiek izmantots propolisa ekstrakts 60-80% etilspirtā — pierādīts, ka tam ir visaugstākā bioloģiskā aktivitāte, salīdzinājumā ar citiem ekstraktiem, kas pagatavoti lielākā vai mazākā spirta atšķaidījumā ar ūdeni.

No visiem bišu produktiem propolisam ir visspēcīgākā antibakteriālā iedarbība, tā ir saistīta ar propolisa spēju nogalināt baktērijas, nomācot to mobilitāti. Propoliss ir aktīvs pret zarnu nūjiņu e-coli un pret salmonellu. Pēdējos gados vairāki pētījumi veikti ar propolisu kā aktīvu vielu pret helikobaktēriju, kura izraisa gastrītu, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu un reizēm saistīta arī ar kuņģa vēzi. Šie pētījumi ir īpaši aktuāli ar to, ka bieža un ne vienmēr pamatota antibiotiku lietošana izraisa baktēriju rezistenci. Bet propolisa lietošana ļoti veiksmīgi papildina antibiotiku terapiju. Pacienti labi panes propolisu, jo tam nav konstatētas nekādas blaknes. Vairākos pētījumos pierādīts, ka propolisu var izmantot kuņģa čūlas profilaksei un ārstēšanai…

J.Pauliņš un A.Nollendorfa

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Materiālus apkopoja KIROS [IRAILIŅŠ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezotērikas skola gaida savus interesentus

Jau trešo gadu Latvijā un Rīgā pastāv Ezotērikas skola. Tā piedāvā gan īslaicīgus vai vienreizējus pasākumus, kursus un seminārus, kuros ezotērikas interesenti var apgūt ko jaunu, gan vairākus gadus ilgstošu apmācību. Pēc tās pabeigšanas jau var kļūt par diplomētu dziednieku, kurš apguvis arī medicīnas pamatzināšanas un, nokārtojot sertifikācijas pārbaudījumu, var praktizēt savā lauciņā.

Kāpēc radusies šī ideja un ko tā sev nes līdzi — par to saruna ar Ezotērikas skolas valdes locekli un Starptautiskās Ezotēriķu asociācijas Inversus Veritas valdes priekšsēdētāju — dziednieku, gaišreģi un magu Mairi Virsi un Ezotērikas skolas valdes priekšsēdētāju un Starptautiskās ezotēriķu asociācijas Inversus Veritas valdes locekli, dziednieci, bioenerģētiķi un rūnu speciālisti Līgu Lazdāni.

«Ezotērikas skola piedāvā lielās mācību programmas, kuras ilgst 2 vai 3 gadus, un nodarbības kursu un semināru veidā,» — teic Līga Lazdāne. Šobrīd notiekot programmu licencēšana, un, kad šis process būs pabeigts, tās būs profesionālās pilnveides programmas, kuras dos tiesības arī praktizēt. Šobrīd, kamēr licencēšana vēl nav līdz galam veikta, šīm programmām ir neformālās izglītības statuss.

Līga Lazdāne: «Mēs piedāvājam antropozofās medicīnas nodarbības, piedāvājam nodarbības rūnu interesentiem — gan iesācējiem, gan jau zinošiem cilvēkiem. Regulāri notiek Ošo meditācijas, indiešu klasiskās dejas apmācības, sievišķības atvēršanas nodarbības, praktizējot deju. Divas reizes nedēļā, no rīta 7.00 notiek Ošo Dinamiskā meditācija. Tas šobrīd ir pamats, kā bāze, lai ietu tālāk. Lielās programmas ir «Dziedniecība» un «Bioenerģētika». Tās ilgst 3 gadus, un lai tur uzsāktu mācības, ir jābūt vismaz vidējai izglītībai. Programmas šajā gadījumā ir ļoti plašas — sākot jau ar anatomiju un fizioloģiju, ētiku un psiholoģiju. Pasniedzēju vidū ir arī mediķi, kuri pie mums lasa lekcijas. Tās ir lietas, kuras, strādājot ar cilvēkiem, noteikti ir jāzina! Ja cilvēkam ir kāda medicīniskā izglītība, tad otrreiz gan tas vairs nebūs jāmācās.»

Mairis Virsis: «Pasniedzēji ir savas jomas speciālisti, daudzi pat ar atzītu vārdu ārzemēs. Pie mums brauc pasniedzēji — profesori no Krievijas, Kanādas, Anglijas un Amerikas. Tad, kad notiek kāda speciālista sertifikācija, mēs vēlamies panākt, lai tur apakšā būtu kārtīgs pamats. Bet nevis — «es varu, es daru…». Lai cilvēkam ir licencēta izglītība, jo šobrīd Latvijā šajā jomā nesakārtotība ir ļoti liela. Katrs, kurš kaut ko noskaita kā savus vārdiņus un pavicina sveci gaisā, sauc sevi par dziednieku… Reizēm šādi cilvēki pat nezina, kas un kur cilvēkam anatomiski atrodas, nepārzina elementāras lietas. Ja tu nodarbojies ar dziedniecību, tev ir jāpārzina cilvēka ķermenis un tā funkcionēšanas kārtība. Ir jābūt tomēr kaut kādām pamatzināšanām par jomu, kurā darbojies.»

Ezotērikas skola ļoti cieši sadarbojas ar Starptautisko ezotēriķu asociāciju Inversus Veritas un Holistisko medicīnas centru Asclepius. Kaut arī asociācija vēl ir samērā jauna, tajā jau reģistrēti aptuveni 200 biedri. Tā kā tā ir starptautiska, vairums biedru pārstāv ārvalstis, un tie visi jau ir savas jomas profesionāļi. Asociācijai ir arī sava atbalsta biedrība ar vairāk nekā 1500 biedriem — tie ir cilvēki, kuriem šī joma interesē, kuri labprāt apmeklē dažādus pasākumus un papildina savas zināšanas. Viens no Starptautiskās Ezotēriķu Asociācijas dibinātājiem ir Mairis Virsis.

Mairis Virsis: «Jā, mēs darbojamies no šī gada februāra, tomēr mums jau ir struktūrvienības Krievijā, Anglijā, Kanādā, bet pašlaik notiek struktūrvienību reģistrēšanas process Vācijā un Polijā. Viss vēl ir aktīvā attīstībā — mēs vēlamies izveidot lielu organizāciju ar filiālēm ārvalstīs. Viss šis projekts radās un attīstījās apmēram divu gadu garumā.

Līga Lazdāne: «Mums ir izveidojusies arī sava atbalsta biedrība, kurā var iestāties ikviens, kurš interesējas par ezotēriku. Nav obligāti jābūt ezotēriķim vai kādas jomas īpašam speciālistam.»

Mairis Virsis stāsta par Krievijas uzņēmumu Wellness, kurš, bāzējoties uz jaunākajām un modernākajām zinātniskajām tehnoloģijām, ražo dažādus izstrādājumus, kas uzlabo cilvēku veselību un enerģētisko stāvokli. Tiek ražoti īpaši kāju ieliktņi, aizsardzība no mobilā telefona starojuma, no datora starojuma… Produkcijas klāsts ir visai plašs, dziednieku darbā noderīgs, un daļa no tā visa atrodas Maira Virša darba kabinetā, jo Starptautiskā Ezotēriķu asociācija ir uzņēmuma Wellness sadarbības partneris un vienīgais oficiālais pārstāvis ES. Visi šie izstrādājumi ir testēti praksē, tie darbojas, dod labus rezultātus. Tos var izmantot visu locītavu, muguras un ķermeņa kopīgās veselības un enerģētikas uzlabošanai.

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

UNO SĒLIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzīvi atklāju no jauna — dejā!

Saruna ar biodejas skolotāju un psihoterapeiti Antru Sloku-Jakovļevu

Psihoterapeites un biodejas skolotājas Antras Slokas-Jakovļevas dzīves transformācijas gribas raksturot ar vienu teikumu: «Kad skolnieks gatavs, atnāk skolotājs.» Visam ir savs īstais laiks un vieta. Tā tas notika arī ar biodeju (biodanza — personības attīstības un fiziskās, psihiskās veselības uzlabošanas metode, kuru 20.gs. 60.gados izveidoja antropologs un psihoterapeits Rolando Toro no Čīles).

Informācija bukleta veidolā par šo metodi pie Antras kājām (burtiskā ziņā) nokrita visai pēkšņi. Lai gan — ja ieskatāmies dvēseles dzīlēs, vēlme strādāt ar kustību un deju viņas sirdī bija dusējusi jau labu laiku.

Aicinājums apgūt dažādas papildu metodes, integrēt psihoterapijas praksē mākslas un kustību terapijas aspektus, nemitīgi būt radošā procesā un pilnveidot sevi un savu profesionālo darbību Antrai vienmēr šķitis pašsaprotami.

Viņasprāt, attīstības process caur darbību un pieredzi sniedz visvērtīgāko pienesumu cilvēka esībai. «Ar deju būt klāt dzīvei!» — tāds ir psihoterapeites un biodejas skolotājas Antras Slokas-Jakovļevas šī brīža aktuālais moto. Sarunā uzzināsim, kā biodeja dziedināja un atbrīvoja viņu pašu un kā tā var palīdzēt katram no mums.

—     Pastāsti kā spēt uzticēties tam, ka viss patiešām notiek pēc perfekta scenārija, īstajā vietā un īstajā laikā pat, ja sanāk iet cauri ne visai patīkamiem pārdzīvojumiem? Kā iemācīties saskatīt «dzīves puzles» kopainu?

—     Kad piedzima mana jaunākā meita, jutos pārsteigta par redzēto. Padarījusi nozīmīgu darbu — izlauzusies cauri dzemdību ceļiem un ienākusi šajā pasaulē, nedaudz ar balsi sevi piesakot — viņa pavisam saldi aizmiga manos apskāvienos. Lūkojos viņas mazajā sejiņā, kurā ik pēc dažām sekundēm varēja nolasīt visdažādākās emocijas — prieku, bēdas, dusmas, izbrīnu, bailes, skumjas, apmierinājumu un daudz ko citu. Sejas mīmika mainījās ļoti strauji. Bija sajūta, ka tieši šeit un tagad viņas zemapziņā ierakstās bagātīgi izdzīvota emocionālā pieredze — meitiņa ar šo pieredzi kā lielu mantojumu un dārgumu lādi ienāk šajā pasaulē. Vēlāk neko tādu vairs nenovēroju, tikai nodomāju — jā, mūsu dvēseles pieredzē, kad piedzimstam un nomirstam, sakārtojas dzīves būtiskākie, vērtīgākie, spilgtākie un bagātākie mirkļi. Mēs šo pieredzes dārgumu lādi ņemam līdzi, dzimšanas brīdī — uz šo dzīvi, bet, nomirstot — uz to nākamo. It kā uzsākam dzīvi no jauna, bet tajā pat laikā turpinām iesākto.

Reizēm kādam jau pavisam agrā vecumā ir centieni izzināt un aizrauties ar kādu noteiktu darbību, piemēram, sešos gados paziņojot, ka būs ārsts vai mūziķis, turklāt patiešām iet pa šo ceļu, pilnveidojot savu pieredzi. Toties kādu citu dzīves ceļš ved līkumu līkumos, līdz kamēr nāk atklāsme un izgaismojas ceļš, pēc kura alkst dvēsele. Pamazām, iemācoties atvērties, mēs sākam uzticēties sev un pasaulei. Dzīve kā upe mūs aiznes pie tiem krastiem un cilvēkiem, kas visvairāk vajadzīgi…

—     Tavs izziņas ceļš sākās ar psiholoģijas studijām... Kādas bija pirmās atklāsmes?

—     Izzinot sevi, iemācāmies saprast arī citus. Mainot sevi, mainās attiecības. Šie vadmotīvi (kaut kur izlasīti vai varbūt man jau sen, sen zināmi) stūma, virzīja un veda mani pa dzīves straumi uz priekšu. Tā nu es trīsdesmit gadu vecumā sāku studēt psiholoģiju, tad eksistenciālo psihoterapiju, grupu terapiju un vēl daudz ko citu, kas saistīts ar sevis un citu cilvēku izprašanu.

Uzkāpjot uz sevis izziņas ceļa, sāku apzināties, ka laimes lācis mīt manī pašā, arī savu veselību varu uzlabot es pati, tāpat — radīt dzīvesprieku. Taču dziļa un patiesa ieskatīšanās sevī pirmajā mirklī nemaz tik patīkama nav, jo gadās ieraudzīt arī to, ko nevēlamies redzēt. Tajā pašā laikā ceļš pie sevis vienmēr ved pie daudz mierīgākas un patiesākas dzīves…

—     Psihoterapija dziedina prātu, bet biodeja ķermeni?

—     Tā gluži nav! Mūsu ķermenis, prāts un dvēsele ir savā starpā saistīti, atsevišķi tos dziedināt nevaram. Zināšanas, ko apgūstam kā psihologi un psihoterapeiti, ļauj mums domāt, ka pazīstam un saprotam klientu un zinām, kāds viņš ir — ar vienu vai otru diagnozi un problēmām. Mums šķiet — kā speciālisti labāk nojaušam, ko viņam iesākt un kā labāk dzīvot. Taču lielākoties tās visas ir mūsu prāta konstrukcijas, kas nereti mēdz maldināt, jo apzināties un aptvert no tā visa spējam tikai mazu daļiņu…

     Kādus apslēptos dvēseles dārgumus biodeja vēl atver?

—     Palīdz būt klātesošam sev un savai dzīvei, izjust dzīves pastāvīgi mainīgo kustību un savstarpējo mijiedarbību itin visā, kas ar mums notiek…

     Kādas aizsardzības, blokus un bailes biodeja palīdzēja tev izskaust no sevis?

—     Es atkal no jauna atklāju dzīvi un sevi, bet jau citā apzinātības līmenī. Biodejas pieredzē manas aizsardzības netika rautas tik sāpīgi un vardarbīgi, tās transformējās soli pa solim, līdzīgi, kā pavasarī kūst lielās, netīrās un ledainās sniega kaudzes, pamazām iesūcoties zemē, kur izaug jauna zāle…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

dagnija millere-balandīna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dvēsele runā caur ķermeni

Domāju, ka cilvēki pārāk maz zina par psihosomātiskajām saslimšanām. Bet ir svarīgi par tām runāt. Psihosomatiskās saslimšanas uztveramas kā pilnīgi reālas, un tās parādās stresa situācijās, arī tad,  ja ir bijušas ilgstošas attiecību problēmas.

Domāju, ka cilvēki pārāk maz zina par psihosomātiskajām saslimšanām. Bet ir svarīgi par tām runāt. Psihosomatiskās saslimšanas uztveramas kā pilnīgi reālas, un tās parādās stresa situācijās, arī tad,  ja ir bijušas ilgstošas attiecību problēmas.

Brīdī, kad stresa un neapmierinājuma kauss ir pilns, un dvēsele to vairs nespēj izturēt, viss gāžas pāri malām, pirmais, kas cieš, ir fiziskais ķermenis. Ir septiņas tipiskas psihosomatiskās saslimšanas, kuras par tādām jau 1950.gadā nosauca ASV psihoanalītiķis Franczs Aleksanders: 1) hipertonija jeb hroniski augsts asinsspiediens;  2) bronhiālā astma; 3) peptiskas čūlas; 4) neirodermīts; 5) hipertireoze; 6) čūlainais kolīts; 7) reimatoīdais artrīts. Kas veicina šīs saslimšanas? Psihologs Leslijs Lekronoms nosaucis tipiskākās emocijas, ar kurām nestrādājot, ceļš uz hroniskām saslimšanām ir vistaisnākais.

Iekšējais konflikts

Situācija, kurā cilvēks ar prātu grib vienu, bet zemapziņa pilnīgi ko pretēju. Zemapziņa sāk karot ar apziņu, bet tas izpaužas kā kāda no saslimšanām.

Ķermeņa valoda…

Nosacītais izdevīgums…

Pagātnes pieredze…

Identifikācija…

Pašiedvesma

Sods

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

apkopoja MAIJA POGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaitļu valoda

Grūti noliegt skaitļu maģisko ietekmi. Skaitļi ir ar mums kopā no bērna kājas un pavada līdz pat nāvei. Mēs esam atkarīgi no tiem un ar pārsteidzošu gatavību steidzam tiem pakļauties, bieži piešķirot tādu nozīmi, kāda tiem, iespējams, pat nepiemīt.

Visums eksistē saskaņā ar harmonijas likumiem. Zināms ir fakts, ka attālums starp Saules sistēmas planētām proporcionāli atbilst muzikālās gammas skaņu augstumiem. Tā ir satriecoša un pašas dabas pārbaudīta precizitāte. Varbūt tomēr Dieva noteikta?

Daudzas tautas skaitļu pierakstam sākotnēji izmantoja alfabēta burtus. Vēlāk tas tika ietērpts mistiskā formā. Tādējādi visi jēdzieni, vārdi un notikumi, ko atspoguļo valodā, var tikt pārvērsti skaitļos, kas, pēc pitagoriešu domām, izsaka un vada apkārtējās dzīves parādību būtību.

Jebkuru vārdu var izteikt ar skaitli, bet jebkuru vissarežģītāko un lielāko skaitli, vienkārši pārveidojot, var pārvērst elementārā vienciparu skaitlī.

Tiek uzskatīts, ka skaitļi no 1 līdz 9 ir ekvivalenti atbilstošām nozīmēm un būtībām:

1 — mērķis, kas izpaužas agresijā un ambīcijās;

2 — smalkas galējības, piemēram, diena un nakts, uztur līdzsvaru;

3 — nestabilitāte. Tās simbols ir trijstūris jeb pagātne, tagadne un nākotne;

4 — stabilitāte un izturība. Četras kvadrāta puses, četras sākotnējās stihijas: Uguns, Zeme, Ūdens, Gaiss;

5 — riska un nestabilitātes skaitlis, pārliecinātības trūkums, neparedzamība un... laime;

6 — drošība. Ideāls skaitlis, kas dalās gan ar 2, gan 3 un apvieno tos;

7 — noslēpuma un zināšanu simbols: septiņas planētas, septiņas nedēļas dienas, septiņas muzikālās gammas pakāpes, septiņas varavīksnes krāsas;

8 — materiālo panākumu, drošības un pilnības skaitlis, jo, dalīts uz pusēm, dod divus «stabilus» četriniekus, kas katrs sastāv no diviem divniekiem, simbolizējošiem līdzsvaru;

9 — lielākais elementārais skaitlis. Simbolizē panākumus.

Pitagors uzskatīja, ka «viss ir skaitlis», ka skaitļiem ir sava īpaša, no cilvēkiem neatkarīga dzīve, ka tiem ir savs raksturs, paradumi un kaislības, ka tie var būt gan vīriešu, gan sieviešu dzimtas, un starp tiem iespējamas pat seksuālas attiecības. Šo dižo matemātiķi un filosofu mūsdienās uzskata par vienu no galvenajiem okultās zinātnes — numeroloģijas pamatlicējiem.

Jebkuri datumi, jēdzieni, attiecības, vārdi un uzvārdi atklāj savu slēpto būtību, ko satur skaitlis. Vienkāršāko tā pielietojumu var demonstrēt, atšifrējot cilvēka vārdu un dzimšanas datus. Svarīgākie ir dzimšanas skaitlis un vārda skaitlis. Kā tos atrast, un ko tie nozīmē?

Dzimšanas skaitli iegūst, summējot dzimšanas dienas, mēneša un gada skaitļu ciparus līdz elementāra skaitļa iegūšanai. Dažos gadījumos tiek izmantoti arī skaitļi 11 un 22, nesaīsinot tos līdz summai 2 un 4.

Dzimšanas skaitļa noteikšanas piemērs: 12.11.1961.

Tātad: 1 + 2 + 1 + 1 + 1+ 9 + 6 + 1 = 22 = 2 + 2 = 4

Jāatzīmē, ka reizēm, nosakot vārda skaitli, bez pilna vārda ņem vērā arī uzvārda burtu skaitlisko nozīmju summu.

Vārda skaitli nosaka, izmantojot tabuliņu, kas pārvērš burtus skaitļos.

1         2          3         4          5         6         7          8          9

A        Ā         B        C         Č        D        E         Ē          F

G        Ģ         H        I           Ī          J         K         Ķ         L

Ļ        M         N        Ņ         0         P        R         S          Š

T        U         Ū        V         Z         Ž                               

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja ANDA EŅĢELE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diēta matiem

Ieteicamie produkti matu veselībai un skaistumam

Burkāni. Burkāns ir viens no bagātīgākajiem un pieejamākajiem A vitamīna (beta karotīna, no kura organismā veidojas A vitamīns) avotiem uzturā. Tas vajadzīgs normālai tauku dziedzeru darbībai un kolagēna sintēzei organismā, kas liek matiem kļūt stiprākiem un elastīgākiem.

Rieksti. Dzelzs, beta karotīns, folijskābe un C vitamīns palīdz uzturēt veselas matu folikulas un galvas ādu. Šīs vielas arī regulē tauku dziedzeru darbību, kuru taukainais sekrēts, pārklājot matus, kalpo kā dabas dots balzams un pasargā tos no apkārtējās vides kaitīgajiem faktoriem.

Jūras veltes. Matus veido olbaltumvielu šķiedras, tāpēc olbaltumvielu trūkums uzturā ātri vien atspoguļojas to izskatā. Jūras veltes, īpaši austeres, satur daudz olbaltumvielu un arī matiem svarīgo cinku. Olbaltumvielas ir galvenais matu būvmateriāls, savukārt cinks vajadzīgs to stiprībai un normālai tauku dziedzerīšu darbībai.

Olas…

 

Matiem nepieciešamie vitamīni

Vitamīns B3 palīdz veidot pigmentu matos.

Vitamīns B5 — mitrina un saglabā mitrumu matos.

Vitamīns A, E un C..

 

Vitamīni un to deficīta simptomi…

 

Mājās gatavoti matu kopšanas līdzekļi…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja TERĒZA LAUBE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gribētos zināt kaut ko vairāk par lietu.

Pie mums Latvijā tas ir biežs viesis — reizēm gaidīts, citreiz nē. Aivija (Liepājā)

Lietus ūdenim nav smaržas, tas, ko mēs pazīstam kā lietus aromātu, nāk no geosmīna — vielas, ko izdala cianobakterijas.

Mākoņu līmenī lietus veidojas ledus gabaliņu vai sniega kristālu veidā.

Lietus piliens ir no 0,508 milimetra līdz pat 7,87 milimetra liels.

Lietus piliens uz zemi var krist ar ātrumu aptuveni 9,8 metri sekundē…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Iesūtīja MAIJA POGA

 

Sarētojumi

Kādas kompreses var likt uz sarētojumiem, lai tie drīzāk pazustu? Dana (Rīgā)

Lūk, daži ieteikumi.

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja ANDA ŠTEINHARDE

 

Ar bankām — pret osteohondrozi!

Vai osteohondrozi varētu ārstēt, arī izmantojot bankas? Viktors (Viļānos)

Efektīva metode pret osteohondrozi ir banku masāža. To veic šādi: cilvēku nogulda uz vēdera, abpus mugurkaulam muguras sāpīgās vietas ieziež ar viegli sasildītu vazelīnu, eļļu vai citām taukvielām…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja anita plēsuma

Mūsu draugi

Uzdot jautājumu

Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

Turpināt