Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2018-18

Žurnāla «Zintnieks» 18.numurā lasiet:

 • OKTOBRIS astrologa skatījumā (Andris Skuja)
 • Gaidīsim jaunu tikšanos (Terēza Laube)
 • 2019.gadam ABONĒ žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Atzīmējamās dienas (Terēza Laube)
 • Veļu laiks (Terēza Laube)
 • Dzīves lauks ir brīnišķīgs. Saruna ar Baltijas Etnosenās Kultūras biedrības «Svaga» dibinātāju, Augstākās socioloģijas un vadības doktoru RODOSLAVU SEČU (Agris Miks)
 • Kadiķa ārstnieciskās spējas (Juris Bergs)
 • Stiprināt imunitāti (Anna Bītere)
 • Kastanis un citi koki — pret kaitēm (Ilma Pļava)
 • Zemapziņas noslēpumi (Kristīne Kalniņa)
 • Tests. Izvēlies lieko figūru (Daina Ceriņa)
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: 300 spartieši — pirmais propagandas piemērs (Georgs Pains); Paralēlie sapņi (Georgs Pains)
 • Ar dzīves Uzdevuma apziņu. Saruna ar dziednieku MĀRTIŅU LIUKIŠU (Reinis Zālītis)
 • Vēstules!
 • Lasītāju daiļrade
 • Lai pēcnācēji nebrīnītos jeb aktuāli par E vielām (Antra Krastiņa)
 • Sniedz roku draugs: Lai ģimene būtu īsta (Anita Plēsuma); Tests. Vai protat uzklausīt citus? (Agate Rinda)
 • Mūsdienu pilsoņa-valstsverga sindromi (Valdis Šteins)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka. OKTOBRIS — lunārais mēnesis veselībai, pirtij un sapņiem; Badošanās laiki; Labvēlīgie laiki skaistuma kopšanai; Čeku dedzināšanas dienas; Čika laiki
 • Māli — pret visām kaitēm (Terēza Laube)
 • Plaušu tuberkuloze (Una Kalniņa)
 • Mans veselīgais ēdiens: Ķirbis — auglības simbols (Ieva Pētersone); Ķiploka miziņas (Dins Rūtenbergs)
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Kā pareizi izvēlēties apavus (Agate Rinda); Sarkanā mušmire (Daina Ārena)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Kastaņi pret nogurušām kājām (Agate Rinda); Kas jāzina vīrietim? (Agate Rinda);
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...
 •  

   

   

   

   

   

   

   

  Oktobris astrologa skatījumā

  Mēnesis sākas ar Plutona atgriešanos direktajā kustībā. Šajā laikā ieteicams pabeigt vecos darbus un uzsākt ko jaunu. Var paveikties arī riskantos komerciālos darījumos. Iespējami strīdi un ar darbu saistīti konflikti. Var saasināties hronisko slimību simptomi. Tāpēc labi uzsākt profilaktisko ārstēšanos, masāžu vai vingrošanu. 5.oktobrī Venēra uzsāk savu retrogrādo gaitu. Šajā laikā iespējami lielāki vai neapdomāti pirkumi, kas saistas ar naudas trūkumu. Īpaši tas attiecināms uz apģērbu un modes preču iegādi. 9.oktobrī sākas Jauns Mēness. Šajā laikā attiecības var ievirzīties citā līmenī, kā arī iespējamas jaunas iepazīšanās. 10.oktobrī Merkurs ieiet Skoriona zvaigznājā, kas var radīt problēmas informācijas nodošanā vai saņemšanā. Paaugstināsies avāriju bīstamības iespējas, kā arī mainīsies laika apstākļi. 23.oktobrī Saule ieies Skorpiona zvaigznājā. Cilvēku organisms sāks pārkārtoties ziemas režīmam. Tāpēc ļoti ieteicamas būs garākas pastaigas un biežāka atrašanās svaigā gaisā. 24.oktobrī būs Pilnmēness, ar iespējamām lielāka vai mazāka mēroga finansiālām pārmaiņām ekonomikā. 31.oktobrī Merkurs ieies Strēlnieka zvaigznājā, savukārt Venēra atgriezīsies savā direktajā kustībā; tas ļaus atrisināt dažādas sarežģītas vai ilgstošas problēmas savstarpējās attiecībās. Lai veicas!

  Auns

  Vērsis…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  TERĒZA LAUBE

   

   

   

  Gaidīsim jaunu tikšanos

  Mūsu domas staigā brīvi. Domās mēs priecājamies un skumstam, jautājam un atbildam: kas mūs ceļ un kas — posta… Un tad pienāk brīdis, kad domas materializējas un atbildes atnāk it kā pašas no sevis. Visbiežāk atbildes uz saviem jautājumiem kaut kur izlasām, pat — it kā nejauši.

  Cerams, ka daudzas vērtīgas atbildes mūsu esošie un topošie lasītāji var atrast arī žurnālā «Zintnieks» — īpaši, ja šie jautājumi saistīti galvenokārt ar veselības problēmām.

  Kopš 1997.gada janvāra «Zintnieks» ir labs palīgs lasītājiem visdažādāko problēmu risināšanā. To mēs uzzinām no cilvēku vēstulēm. Tiesa, agrāk to bija vairāk, bet laiki un tikumi mainās, arī tehnoloģijas attīstījušās ļoti strauji. Tāpēc priecē, ka «Zintnieks» vēl arvien atrod ceļu uz daudzu lasītāju mājām. Priecē arī tas, ka līdz šim esam spējuši noturēties, nepārdodoties bagātajiem, kas mums diktētu — kā un ko rakstīt.

  Redakcijas kolektīvs, protams, sarucis, jo ir grūti izturēt nodokļu un dārdzības spiedienu, kas nepārtraukti aug visās jomās. Tagad žurnālu veido un satur tikai nedaudzi sava darba fanātiķi, un, protams, arī paši lasītāji un ārštata korespondenti (rakstītāji, fotografētāji un zīmētāji) — fanātiķi, kuri mums tic un uzticas. Un šo uzticību mēs ļoti augstu vērtējam, cenšoties nepievilt šos cilvēkus.

  Tāpat ceram, ka ārštata korespondentu skaits pieaugs — tikai caur viņiem varam aizkļūt līdz visinteresantākajām tēmām. Tomēr aicinām respektēt aprakstāmo cilvēku privātumu, lai neatgadītos tā, kā šogad kādā rakstā — aprakstīto personu atpazina viņa māsa un vērsās pie juristiem. Korespondenti zina, ka, aprakstot kādu ne visai patīkamu situāciju, jāizmanto segvārds un pat vietas nosaukums. Ne pats cilvēks, ne viņa tuvinieki un draugi nedrīkst ciest.

  Tūlīt sāksies preses abonēšanas laiks 2019.gadam. Kāds tas būs šogad? Cik daudz būs to, kuri gribēs ne tikai datoros un telefonos tupēt, bet lasīt un skatīties drukātajā žurnālā «Zintnieks»? Katrā ziņā mēs centīsimies, lai šī nodarbe būtu interesanta un lietderīga.

  Nu par žurnāla «Zintnieks» abonēšanu 2019.gadam un par tā pirkšanu tirdzniecības vietās.

  Abonēt mūsu žurnālu noteikti būs finansiāli izdevīgāk. Kāpēc? Tāpēc, ka abonentiem par mūsu žurnālu vajadzēs maksāt to pašu, šīgada cenu, tātad — 4,40 eiro mēnesī (žurnāls kā līdz šim iznāks 2 reizes mēnesī otrdienās). Pircējiem diemžēl nāksies šķirties no lielākas summas — katrs eksemplārs nākamgad maksās 2,95 eiro. Tāpēc katram jāapsver savas iespējas un vēlmes.

  Mēs, redakcijas kolektīvs, ļoti, ļoti ceram, ka arī nākošgad žurnāls «Zintnieks» būs mīļi gaidīts daudzās mājās, ka tā būs priecīga tikšanās.

  TERĒZA LAUBE

   

   

   

   

   

  Veļu laiks

  Rudens beigas un ziemas sākumu pieņemts uzkatīt par mirušo senču piemiņas laiku. Ir pamats skaidrojumam par veļu astrālā plāna klātbūtni rudens tumšajā laikā, saistot ar dabas nomiršanu vai arī veļu mielošanu pateicībā par iepriekšējās ražas devumu.

  Jāatzīst kristīgās baznīcas ietekme, senāk un mūsdienās atzīmējot 1.novembrī Visu Svēto dienu un 2.novembrī — Visu Dvēseļu dienu.

  Vēl 19.gadsimtā Latvijas novados veļu (senču garu mielošanas dienas) bijušas arī citos gadalaikos: Ziemassvētkos, Jaunajā gadā un pat pavasarī. Domājams, katra ģimene savus senčus pieminēja citā laikā. Mūsdienās daļa šo svētku elementu pārgājusi uz Mirušo piemiņas dienu atzīmēšanu.

  Veļu laikā jāpiemin arī baltu apbedīšanas un bēru rituālu tradīcijas no aizvēstures līdz mūsdienām. Daļēji tās aprakstītas vēstures dokumentos.

  Latvietis ticēja, ka šīszemes dzīve ir pārejoša, kam seko aizsaules dzīve ar savu norisi un kārtību. Pie šādas atziņas viņš nonāca, dzīvodams un vērodams dabu. Baltu tautas bija palikušas kā sala, maza sala lielo mistisko reliģiju lokā, kuras savu ticību balstīja vai nu uz dvēseles pārdzimšanu (kā to sludina Austrumos) vai dvēseles atgriešanos mirušās miesās un šīs miesas augšāmcelšanos (kā to māca Rietumos). Latviešiem šī pēcnāves mistērija bija ļoti vienkārša un saprotama. Pēc nāves augums, ko paņem Zemes māte savā ziņā, nekad vairs neatgriezīsies virs Zemes. Dvēsele aizies pie Dieva, no kurienes viņa ir nākusi. Velis vēl kādu laiku paliks Zemes mātes ziņā, līdz ļaudis paši viņu izdzēsīs, aizmirstot savu senču piemiņu.

  Dvēsele un velis ir divi atšķirīgi jēdzieni, ko daži vēl jauc, nepārzinot mūsu mitoloģiju. Velis ir starpnieks starp dvēseli un augumu; enerģija, kas, cilvēkam dzīvam esot, liek viņam apzinīgi darboties. Dvēselei atstājot augumu, šī enerģija vēl turpina eksistēt, tāpat kā gaisma vai skaņa turpina eksistēt pēc to avotu izbeigšanās.

  Mūsu tautas veļu kults balstījās uz savu aizgājēju pieminēšanu un godināšanu. Godinot savus senču veļus, piesaucot viņus veļu laikā un klājot viņiem veļu galdu, tā bija daļa no šī veļu kulta. Šis veļu kults bija kā villaine, kas pārsedz latvju tautu, sargādama to no ļauna. Jo kā gan tu vari darīt otram ļaunu, ja mirusī māte un tēvs tevī noraugās!?

  Veļu laiks jeb, kā tauta to dēvē, Dievaines latviešu gadskārtā ieņēma svarīgu vietu. Aizsaules noslēpumu veci ļaudis risināja lielā mierā, jo miršana un nāve viņiem šķita tikai pārejas mirklis turpmākai dzīvei, kad šī aizsaules dzīve noritēs kaut kur citur, ne šajā zemē…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Apkopoja TERĒZA LAUBE

   

   

   

   

  Dzīves lauks

  ir brīnišķīgs

   

   

  Ar Rodoslavu Seču — Baltijas Etnosenās Kultūras biedrības «Svaga» dibinātāju, Baltijas Senās Ticības Kopienas Vecāko, Augstākās socioloģijas un vadības doktoru — pirmo reizi tikos viņa vadītajās Zdrava nodarbībās pirms vairāk nekā gada, un tagad ir laiks arī plašākai sarunai.

  Taču šī ir ļoti specifiska intervija, ne visi šobrīd vēl ir gatavi lasīt un vairāk pat saprast to, kas šeit ir minēts.

   

  Kā jūs nonācāt līdz Baltu senās kultūras pirmsākumu izpētei?

  — Manā ģimenē godāja un uzturēja senās ticības pamatus, kas tajos laikos skaitījās aizliegti. Vecmāmiņa man stāstīja par tiem sensenajiem laikiem, kad cilvēki dzīvoja, klausot savai sirdsapziņai un — harmonijā ar Dabu, kad cilvēka dzīve noritēja pēc senās Baltu tautu kultūras tradīcijām. Viņa stāstīja par Pasauli, par Čertogiem un Vaitmanām; par trim Mēnešiem (Mēness, Fata un Lela), kas riņķoja ap mūsu Midgard-Zemi pa savām orbītām; runāja par to, kā uz mūsu Midgard-Zemes parādījās pirmās Baltu tautas un Ziemeļpola apvidū nodibināja savu valsti DaĀriju, ar lielo tempļu kompleksu Lielais Asgard (Àñãàšä Āåëčêčé), kas atradās uz Mieru salas. Šī valsts aptvēra četras zemes — Tulu, Haru, Svagu un Raiju (Ņóëa, Õàšà, Ñāàãà č Šàéč). Šīs zemes apskaloja lielas upes, un tajās mita četras lielas Dzimtas — DaĀriji, HaĀriji, Svjatorusi un Raseni. Tiem visiem bija balta ādas krāsa, un viņi sevi dēvēja vienā vārdā — rasa (ŠÀÑÀ— Šīäū Àñīā Ñņšàķū Àščåā). Šiem ļaudīm bija atšķirīga tikai acu krāsa: Āriešiem/DaĀrijiem — tēraudpelēka; HaĀrijiem — zaļgana; Slovēniem/Svjatorusiem — zila; Rasēniem brūngana krāsa. RASA — tie ir baltu ļaudis, tālab tie nevar būt melnas, dzeltenas, kādas citas piektās vai sestās rases ļaudis. Viņi visi faktiski ir vienādi — viņi ir Balti…

  Jūs teicāt «...visu baltu, visu slāvu tautu...». Baltu tautas — tas it kā ir skaidrs, bet slāvu tautas — kas viņi ir?

  — Esmu jau minējis, ka vissenākajos laikos Midgard-Zeme atradās astoņu Kosmosa Ceļu krustojumā. Šie ceļi savienoja apdzīvotās Zemes sešpadsmit Gaišo Pasauļu Čertogos (ieskaitot RASA), kur mitinājās tikai Lielās/Baltās Rases cilvēki jab Rasiči. Baltās cilvēces cilvēki — balti — pirmie ieradās un sāka apdzīvot Midgard-Zemi pirms aptuveni 1,5 miljoniem gadu. Pirmie iedzīvotāji bija DaĀriji no apdzīvotajām Zemēm Rasa Čertogā. Mūsu Mantojumā ir aprakstīts, kā no RASA zvaigznāja, no Zeltainās Saules un tās Ingard-Zemes, nāk mūsu Dižie Senči (šobrīd to dēvē par Lauvas Betu). Zeltainās Saules Ingard-Zeme apriņķo savu zvaigzni 576 dienās, tai ir divi pavadoņi: Lielais Mēness (ar apriņķošanas periodu — 36 dienas), un Mazais Mēness (9 dienas)…

  Kas  ir mūsu kultūras saknes un pamats?

  — Ticība (Bepa krievu val. — ticība) — mūsu senā ticība. Ticībā ir Pirmavots un Spēks, Gudrība un Gaisma. Kas tad ir kultūra? Tā ir divu rūnu veidots tēls — Êóëüņ (savākt vienā veselumā labāko, kas tautai pieder) + Óšà (kādas cilvēku kopas apdzīvota teritorija, ko vieno tradīcijas, valoda u.c.). Tālab vispārcilvēciska kultūra ir neiedomājama — katrai tautai tā ir sava, ar saviem pirmavotiem; katra tauta seko savām tradīcijām. Mēs esam daudzveidīgi, un tas nenozīmē, ka esam labāki vai sliktāki. Mēs ar citām tautām vēlamies dzīvot saticīgi, tomēr nevajag mums ar uguni un zobenu uzspiest citu kultūru, ja reiz mums ir sava (Sens nāk no vārda ÄŠÅĀĪ, t.i. — Saknes, kas nozīmē «no savu sakņu dziļumiem»). Katrai tautai uz Midgard-Zemes ir savi Pirmavoti, savi Senči, sava Kultūra un sava koka saknes. Dzīves Lauks ir brīnišķīgs daudzo ziedu dēļ, kur katrs zieds ir skaists, īpašs un atšķirīgs. Dzīvot vajag, vadoties pēc sava, ne cita prāta vai modes, un tā, kā liek Dvēsele un Sirdsapziņa. Pati Dzīve ir svarīgākais, kas mums ir. Augstākas par to var būt vienīgi cilvēka Dzimtas intereses. Tās ir no mūsu Senču mantojuma nākošas, no mūsu tradīcijas izrietošas, tās mūsos ieaudzinājuši tēvi, vectēvi, dzimtas gudrie un aizgādņi.

  Vai jūs esat krievs?

  — Nē. «Krievi», «Russkije» šodien ir dažādas, arī citas tautības, kuras uz laiku dzīvo mūsu teritorijās no Ziemeļu ledus okeāna līdz Indijas okeānam, no Atlantijas līdz Klusajam okeānam. Ir nozīme «RUS» rasiču tautībai un vispārīgs apzīmējums dažādu tautību cilvēkam, kurš var dzīvot tajā teritorijā. «Àē åñģü Šàñč÷, ļšåäñņàāčņåëü ŠÀÑŪ — šīäīā áåëūõ ëžäåé», (es esmu Rasičs, RASES pārstāvis no balto cilvēku dzimtām»), īsi paskaidro Rodoslavs. Ko nozīmē vārds «krievs»? — zināms, ka vēl pirms vairākiem gadsimtiem šeit bija zeme Borusija (Áīšóñü). Līdz Daugavai, augstāk uz ziemeļiem līdz pat Arhangeļskai pletās zeme Slāvija (Ñëàāčÿ). Augstākais priesteris šajās zemēs bija Krievis, viņa templis atradā pilsētiņas Rusne tuvumā. tagadējās Lietuvas teritorijā. To apsargāja 33 sargi ar amata nosaukumu «āīčķ-õšàģīāķčê»…

  Jūs, uzstājoties starptautiskā konferencē Turaidā, uzsvērāt, ka kalendārs ir nācijas brīvību noteicošs elements. Kā to izteikt plašāk?

  — Tautai kalendārs ir Laika sadalījums dzīves Telpā, tā ir katra kalendāra būtība, Laika plūduma atainojums Pasaulē kādas konkrētas tautas Dzīvē. Tā ir jebkuras tautas Kultūras sastāvdaļa. Cilvēki dzīvo savā konkrētā Gara plūsmā Pasaules telpā, vai arī — svešā. Izmainot kalendāra vai valodas struktūru, īpaši rakstību, nekavējoši rodas tautas dzīves kvalitātes izmaiņa. Ja vienlaikus tiek mainīta rakstība un kalendārs, rodas iespēja pakļaut šo tautu izmaiņu nesējam — tad tautu var paverdzināt bez neviena šāviena. Latvijas teritorijā bija nevis Gregorija kalendārs, bet cits — Saules Rita kalendārs. Un vēl daudz senāk — Visuma Koļedas kalendārs, pēc kura ir ļoti viegli aprēķināt dzīves galvenos punktus, piemēram, — kāda man būs šī diena, ko labāk darīt vai nedarīt, vai arī — kā rīkoties konkrētās situācijās; iespējams pēc cilvēka dzimšanas laika precīzi aprakstīt viņa īpašības, spējas, dzīves ceļu utt…

  Kā, jūsuprāt, cilvēks varētu nostiprināt savu veselību?

  — Ar tīru pārtiku, viegli pieejamu tīru ūdeni un Prieku Sirdī. Jābūt atklātam savās rīcībās, darbos un domās. Pasaule vienmēr ir gatava dalīties ar savu Spēka Enerģiju, — ja vien cilvēks ir gatavs atvērties Lielā Spēka priekšā, ja vien viņš būs gatavs šo Dzīvo Spēku piesaukt un pieņemt. Avotu  ir milzum daudz. Naivs ir tas cilvēks, kurš cenšas iegūt Spēku, veicot kādas īpašas kustības, gūstot sajūtas vai veicot īpašus prāta vingrinājumus. Nupat ir nodrukāta Zdrava 1.grāmata latviešu valodā — pavisam būs četras. Tiklīdz būs laiks, es uzrakstīšu nākamās daļas. Nāciet pie mums uz Zdrava nodarbībām un nostipriniet visus četrus savus pamatus: Garu, Dvēseli, Miesu un Sirdsapziņu. Nodarbības notiek Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī ārpus Latvijas…

  Un kā atrast savu «otro pusīti», lai veidotu patiesi laimīgu ģimeni?

  — Šis ir ļoti svarīgs jautājums, jo no tā sākas dzīves turpinājums un attīstība. Ir DaĀriju Krugoļets (ÄàÀščéñêčé Êšóãīëåņ), Zintnieku kvadrāts un citi instrumenti šo aprēķinu veikšanai. Ar to palīdzību ir iespējams vadīt savu Telpu un Laiku, bez vārdiem vadīt jebkuru objektu vai būtni un noskaidrot potenciālās energosinhronizētās «pusītes». Senāk pastāvēja vesels rituāls, arī mums tas ir zināms, taču par šo rituālu zina retais…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  AGRIS MIKS

   

   

   

   

   

  Stiprinām imunitāti!

  Visspēcīgākais aizsargmehānisms pret visām slimībām slēpjas mūsu organismā — tā ir imūnsistēma. Kā noteikt, vai ar imunitāti viss ir kārtībā? Pēc amerikāņu profesora K. Aizenkranca domām, par normu var uzskatīt stāvokli, kad cilvēks nesūdzas par veselības problēmām, jūtas labi un neslimo biežāk kā 1-2 reizes gadā. Kad imunitāte ir novājināta, cilvēks pastāvīgi jūtas noguris, sāk bieži un ilgstoši slimot (reizēm pat nevainīgas iesnas var novest pie nopietniem sarežģījumiem); šādā veidā organisms signalizē par to, ka steidzami jāstiprina imunitāte. Tādēļ, iestājoties vēsam un mitram laikam, atcerēsimies, kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, veidojot savu veselīgā uztura dienasgrāmatu.

  C vitamīns ir viens no galvenajiem imunitātes sargiem un palīgiem. Aktivizējot cilvēka dabasdotos aizsargmehānismus, tas uztur visas imūnsistēmas šūnas. C vitamīns palīdz organismam izstrādāt antivielas un interferonu — vielu, kas cīnās ar infekcijām. Lai stiprinātu imunitāti, ikdienā jālieto C vitamīnu saturoši produkti (svaigā veidā): mežrozīšu augļi, apelsīni, greipfrūti, kivi, papaija, visa veida kāposti, paprika.

  E vitamīns palielina antivielu izstrādi un limfocītu aktivitāti. Īpaši svarīgs šis vitamīns ir smēķētājiem, kā arī cilvēkiem, kas sirgst ar sirds-asinsvadu slimībām. Labs E vitamīna avots ir spināti, mandeles, sēkliņas, olīveļļa, brokoļi, olīvas, papaija, griķi, rīsi, salāti, klijas, diedzēti graudi…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja ANNA BĪTERE

   

   

   

   

  Kastaņas un citi koki — pret kaitēm

  Iesnām

  Kastaņu augli (izkaltētu, sasmalcinātu) iemest traukā un pārliet ar 200 ml vāroša ūdens. Atdzisušu pilināt degunā pēc vajadzības. Var sasmalcināta augļa pulveri šņaukt degunā.

   

  Degunam, zobiem

  Kastaņu augļu 10 apvalkus (ar visām adatām) iemest vārošā ūdenī (200 ml) un vārīt 5 minūtes. Atdzisušo šķidrumu var pilināt degunā un likt kompresi uz sāpoša zoba.

   

  Kuņģa kaitēm

  Kastaņu augļu 20 apvalkus (ar adatām) iemest vārošā 1000 ml ūdenī un vārīt 15 minūtes. Likt kompreses kuņģa apvidū…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja ILMA PĻAVA

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ar dzīves

  Uzdevuma apziņu

  Paaudžu nomaiņa ir neizbēgama un tā skar visu citu profesiju pārstāvjus, arī dziedniekus. Tikai... pavēris kabineta durvis un sirma  vai vismaz dziednieka pusmūža gados vietā ieraudzījis gados vēl pavisam jaunu cilvēku, pēc padoma un palīdzības atnākušais nereti nodomā, ka sajaucis kabinetu durvis vai arī kāds viņu grib izjokot, jo viņu māc liela neticība — ko nu tāds jaunulis spēj līdzēt. Bet neizdariet pārsteidzīgus secinājumus! Kurš teicis, ka jaunie dziednieki ir nevarošāki vai nezinošāki par gadiem ilgi praktizējošajiem dziedniekiem? Tā domāt nozīmē — paust neuzticību arī iepriekšējo paaudžu dziedniekiem, jo tieši no viņiem jaunie mantojuši savas zināšanas, pie un no viņiem mācījušies. Turklāt (un tas ir liels pluss) jauno skatījums un redzējums uz dažādām veselības un cita rakstura problēmām bieži vien ir krietni plašāks, jo viņi lieliski orientējas informatīvajā telpā. Viens no jaunajiem dziedniekiem ir MĀRTIŅŠ LIUKIŠS.

   

  Darot citus darbus, allaž ticis atmests nulles punktā

   

  Kāds tu biji bērnībā dauzonīgs pašpuika vai vienpatis, savdabis?

  — Izteikts vienpatis. Kluss, nosvērts; pirms kaut ko darīju, vienmēr padomāju — kāpēc man to darīt vai nedarīt? Un jāatzīst, ka gadu gaitā neko daudz neesmu mainījies.

  No kurienes tevī tāds jaunietim diezgan neraksturīgs prātīgums?

  — Domāju, ka noteicošais bijis mammas prasīgums — cik vien sevi atceros, vienmēr tiku audzināts ļoti stingri. Ja bija noteikts, ka mājās jābūt plkst. 22.00, tad arī bija jābūt — nevarēju kavēt ne minūti. Un šāda precizitāte — visu darbu izdarīšana noteiktajā laikā — no manis tika prasīta visu laiku un attiecās uz visu — gan sadzīvi, gan skolas lietām utt. Visam vajadzēja būt izdarītam tā, kā teikusi mamma.

  Ko vērtīgu esi guvis no vienpaša dabas varbūt vēroji dabu, caur to izzināji pasauli?

  — Dzīvojām piepilsētā, netālu bija lauki. Ikdiena bez drūzmas, bez liekas rīvēšanās ar cilvēkiem, arī citiem bērniem; vien daži vienaudži — toties mūs draudzība vieno līdz pat šai dienai. Bet par īstu dabas bērnu, dižu dabas vērotāju sevi gan nesauktu — ar dabas stihiju gariem nedraudzējos! (Mārtiņš pasmaida: kas nu viņam nepiemītot, tas — nepiemītot, un uz šamaņa titulu viņš nepretendējot.)

  Tagad sper pirmos pastāvīgos soļus dziedniecībā, un tas nebūt nav vienkārši. Pastāsti, lūdzu, kas tev liek to darīt.

  — Nu jau būs divi gadi, kopš esmu sasaistījies ar dziedniecību. Sākumā palīdzēju mammai (dziedniece Sanda Keiša — Red.), bet tagad, izpētījusi manu astroloģisko karti, uzsvēra astroloģe Ieva, man esot pienācis īstais laiks sākt strādāt pastāvīgi…

   

  Pats galvenais — mans pirmais pacients man noticēja!

   

  Un tad, cik noprotu, pirms pāris gadiem, vēl nezinot par savu dzīves uzdevumu, notika kaut kāds klikšķis, kas tev lika ieinteresēties par dziedniecību. Tu kaut ko redzēji, sajuti?

  — Tas notika jau ātrāk. Būtībā vēlmi dažādās situācijās palīdzēt citiem esmu izjutis jau kopš bērnības. Viselementārākais piemērs: redzu, — tantiņai grūti panest somu, un es piesakos palīgos; pamanu, ka onkulis no mašīnas bagāžnieka nevar izcelt savas mantas, un steidzu palīdzēt. Tad bija situācija, kad smagi saslima mamma. Ķepurojās, ķepurojās, līdz tomēr izlēma aizbraukt pie dziednieka Mārtiņa Rodes. Ar vienu seansu līdzēts netika un, kad viņa pie dziednieka brauca jau kādu trešo reizi, es aizbraucu līdzi. Mārtiņš jau bija pamanījis un novērtējis mammas dziednieces spējas un, ieraudzījis mani, bez nekāda pārsteiguma balsī pateica, ka arī man tādas dotas. Kad mamma sāka pie Mārtiņa mācīties, es viņai pievienojos — dziednieka dotās zināšanas  «uzsūcām» abi. Tolaik man bija septiņpadsmit gadi, un, jo vairāk uzzināju, jo vairāk par dziedniecību ieinteresējos. Vēlāk sāku palīdzēt mammai viņas darbā. Tagad zināšanas papildinu pie dziednieces Birutas Valmierā, es viņu uzrunāju — Birutas kundze. Viņa strādā ar savām metodēm, ir ļoti zinoša, spēcīga dziedniece — es Birutas kundzi vērtēju ļoti augstu…

   

  Pati dzīve noorganizē tikšanos ar skolotājiem

   

  Šķiet, šobrīd dziedniecību arvien biežāk sāk dalīt vecajā un jaunajā. Proti, ja agrāk pārsvarā dziedināja ar tējām, ziedēm, vārdiņiem, tad tagad uzskata, ka teju visas slimības izraisa enerģijas bloki, un dziednieku uzdevums ir tos likvidēt. Tātad sāk dominēt enerģētiskā dziedniecība. Kura būs prioritārā tavā praksē?

  — Es izmantošu, apvienošu abas. Protams, pirms uzsākt jebkādu dziedināšanu, jāveic enerģētiskā attīrīšana. Es to daru vai nu ar rokām vai sveci. šovasar strādāju pie fitoterapeita Artūra Tereško viņa uzņēmumā. Redzēju, kā tiek gatavotas ārstniecības augu tējas, un daudz ko mācījos tieši no paša Artūra. Sapratu, ka tējas ļoti labi palīdz pie visām vainām, tās var aizstāt lielāko daļu aptiekās nopērkamo zāļu, tādejādi pasargājot organismu no ķīmisko preparātu graujošās ietekmes…

  Savu spēju attīstīšanā vēl ir daudz ko «rakt»

   

  Atceries pirmo reizi, kad tev izdevās kādam palīdzēt? Varbūt, piemēram, bērnībā kādu kaķēnu sadakterēji...

  — Nē. Pirmā, kam palīdzēju, bija mamma — uzliekot roku viņai uz pieres, noņēmu galvassāpes, tās atkāpās jau pēc pāris minūtēm. Un es tad domāju — mana roka bija vēsa, varbūt tas nostrādāja? Jo šādos gadījumos vēsums tiešām palīdz. Tobrīd neviens no mums nedomāja, ka tas kaut kā varētu būt saistīts ar dziednieka spējām; arī mamma par savām toreiz vēl nezināja.

  Tātad iznāk, ka vispirms par sevi zināt lika tavas spējas dziedināt.

  — Tā ir. Bet vispār domāju, ka tādas piemīt arī mammas mammai — ja viņa to būtu zinājusi, dabas dotās spējas attīstījusi, tad, iespējams, būtu ne tikai izcila dziedniece, bet arī pareģe. Kāpēc tā domāju? Vecāmamma joprojām redz viedus sapņus, tie piepildās ļoti precīzi. Arī intuīcija viņai ir izteikti spēcīga. Starp citu, vecāmamma savos gados ir fiziski spēcīgāka gan par mammu, gan par mani.  Ja mums vēl gadās apaukstēties, saķert iesnas, tad viņa iet kā tanks!...

  Strādājot individuālajā praksē, turpināsi strādāt arī kopā ar mammu?

  — Vismaz dažus turpmākos gadus noteikti. Pieņemsim cilvēkus Cēsīs, tāpat kā līdz šim.

  Kas jūsu kopdarbā ir tavs, kas Sandas uzdevums?

  — To sadalīšana mums veicas ļoti ātri. Sākam ar cilvēku strādāt, līdzko viņš atnāk, jo mamma mīl precizitāti, nevienam neliek gaidīt. Kad cilvēks izstāstījis savu problēmu, abi saskatāmies un jau zinām — ko kurš darīs. Teiksim, es strādāju ar muguru, mamma — ar galvu. Citos gadījumos — otrādi….

  Kas, tavuprāt, vispār izraisa slimības?

  — Lielu daļu no tām — pats cilvēks ar savu negatīvo domāšanu, slimību piesaukšanu. Ja kāds katru dienu sev skandina, ka viņam ir tāda vai cšitāda vaina, tas iesēžas viņa zemapziņā — tādējādi tiek ieprogrammēta slimības attīstība. Vēl viena būtiska lieta ir psihosomatika. Piemēram, ja sāp gūžas, tas nozīmē, ka cilvēks kādu nemitīgi stutē, vai nu materiāli, vai — emocionāli. Bet — nevienam no mums nav jāuzņemas stutes loma. Ja to uzņemies, tad arī nebrīnies, ka ar laiku sāks grīļoties kaulu veselība…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  REINIS ZĀLĪTIS

   

   

   

   

   

   

  Lai pēcnācēji nebrīnītos jeb aktuāli par E vielām

  Nez kāpēc, ļoti klusināti tika apspriesta kāda angļu arheologa, kurš visu dzīvi veltīja senās Romas pētījumiem, izteiktā hipotēze: galvenais iemesls Romas iedzīvotāju veselības kvalitātes kritumam bija «tehnoloģiskais progress». Arī Romas impērijas bojāejai. Pateicoties lieliski organizētai un apbruņotai armijai, vairākus gadsimtus šī impērija valdīja teju pār puspasauli, bet to iznīcināja pusmežonīgu, vāji bruņotu barbaru regulārie iebrukumi. Zinātnieks pētījumos konstatēja, ka romieši, iemācījušies izkausēt svinu, sāka no tā izgatavot dažādus mājsaimniecības priekšmetus, tai skaitā traukus vīna uzglabāšanai, jo svins vīnam deva saldenu piegaršu un veicināja konservāciju. Arī ūdensapgādē pilsētas iedzīvotājiem tika izmantotas svina caurules. Šodien, — zinot, ka svina uzkrāšanās organismā kaitīgi ietekmē nākamās paaudzes —, grūti nepiekrist angļu zinātnieka domu gājumam. Seko loģisks jautājums: varbūt arī mūsu pēcnācēji vēlāk brīnīsies — kā gan viņu senči varēja nepievērst pietiekamu uzmanību tehnoloģiskās attīstības ēnas pusēm?!...

  Visus skar cilvēku nerimstošie centieni paildzināt pārtikas produktu glabāšanās ilgumu, uzlabot to garšu un izskatu. Lai to panāktu, sākotnēji izmantoja sāli, cukuru, medu, etiķi, eļļas, garšvielas utt., bet 20.gadsimtā produktus konservējošo, to izskatu un garšu uzlabojošo vielu skaits jau pārsniedza simtu. 1953.gadā, pēc Vācijas iniciatīvas, Rietumvalstis saskaņoja šādu vielu vienotu ciparisku klasifikāciju ar burtu E priekšā (no angļu val. vārda edible — ēdams), un šī sistēma tagad tiek izmantota Eiropas Savienībā un citur pasaulē (bez e burta priekšā). PSRS šo marķēšanas sistēmu pieņēma 1978.gadā.

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja ANTRA KRASTIŅA

   

   

   

   

   

   

  Oktobris Lunārais mēnesis veselībai, pirtij, sapņiem

  1. Pirmdiena. STARPTAUTISKĀ VECO ĻAUŽU DIE-NA. Lāsma (mirdzēšana, zaigošana), Zanda (Sanda — Aleksandrs — atvaira + vīrs; cilvēku aizstāvis), Zandis (Sandis — Aleksandrs).

  Dilstošs Mēness (III fāze) Vēža zīmē (pl. 21.00).

  Veselība Vēža zīmē: Jāsaudzē krūtis, krūšu dziedzeri, kuņģis, aizkuņģa dziedzeris, aknas, žultspūslis. Var operēt ceļgalus, kaulus, zobus, locītavu saites.

  Lunārā mēneša 23.diennakts (pl. 22.24). Grūts periods, ieteicams attīrīt telpas, izmantojot uguns liesmu. Neļaujieties provokācijām un kārei atriebties!

  Pirtī: Centieties izmantot pēc iespējas vairāk nomierinošus, nervu spriedzi mazinošus zāļu maisījumus. Aromātam — apiņus, ķimenes, piparmētras, arī vaivariņus. Sevišķa uzmanība — mugurkaulam.

  Sapņi. Sapnī redzētais jāsaprot otrādi. Ja sapnī cilvēks ir miris, tas nozīmē, ka viņš dzīvos ilgi. Ja sapnī jums atzīstas mīlestībā, tad diemžēl var būt neveiksmes personiskajā dzīvē.

   

  2. Otrdiena. Ilma (gaiss; prieks, gaisma), Skaidris (skaidrs).

  Dilstošs/vecs Mēness (IV fāze, pl.12:46) Vēža zīmē.

  Lunārā mēneša 24.diennakts (pl. 23.19). Notiek dabas spēku atmoda. Lielisks laiks bērna ieņemšanai. Nav ieteicami masu pasākumi.

  Pirtī: Labi iedarbosies ārstnieciskie maisījumi — kā iekšķīgi, tā ārīgi. Bet vislabākās zāles — mīļotais cilvēks. Padariet šīs dienas pirts apmeklējumu par skaistu fiziskās mīlestības rituālu. Šajā dienā labi iesākt pirts celtniecību.

  Sapņi. Sapņi rāda, vai jums viss ir kārtībā ar seksuālo enerģiju. Ja sapņi patīkami — viss kārtībā, ja nepatīkami — seksuālā enerģija tiek apspiesta, un tas sāk nomākt.

   

  3. Trešdiena. Elza (Elizabete — Dievs ir mans zvērests), Ilizana.

  Vecs Mēness (IV fāze) Vēža zīmē.

  Turpinās 24.lunārā diennakts.

   

  4. Ceturtdiena. Modra (modrs), Francis (Francisks — francūzis; brīvs; metamais šķēps).

  Vecs Mēness (IV fāze) Lauvas zīmē (pl. 0.13).

  Veselība Lauvas zīmē: Jāsaudzē muguras augšdaļa, sirds, ribas, krūšu kurvis, diafragma. Var operēt apakšstilbus, vēnas, ikrus, potītes, nervus.

  Lunārā mēneša 25.diennakts (pl. 0.28). Pārdomu, vientulības, koncentrēšanās un iztēles laiks. Ieteicama ārstnieciskā badošanās, centieni paaugstināt savu garīgumu.

  Pirtī: Uz pirti var iet arī vienatnē. Var attīrīt organismu no sārņiem. Pirts procedūrai jānorit bez steigas.

  Sapņi. Iespējams slikts vai pat bīstams sapnis pēc pamošanās 3 reizes noskaitiet: «Kur nakts, tur sapnis.» Tajā pat rītā (līdz pusdienas laikam) atgrieziet aukstā ūdens krānu, čukstus ūdens strūklai izstāstiet savu sapni. Ūdens to aizskalos. Pēc tam noskaitiet kādu lūgsnu. (Laukos sapni var izstāstīt ūdenim kādā traukā un izliet tālāk no mājas.)…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja GUNDEGA STRAUTIŅA

   

   

   

   

   

  Ķirbis — auglības

  simbols

  Ķirbis ir viena no rudens ražas vērtīgākajām un veselīgākajām dārza veltēm. Ķirbī ir daudz vitamīnu, kālija, šķiedrvielu un beta karotīna. Ceptus un vārītus tos ieteicams lietot sirds un asinsvadu slimību, aterosklerozes un aptaukošanās gadījumā. Ķirbju novārījums mazina slāpes un pazemina ķermeņa temperatūru. Augļos ir liels karotīna daudzums. To sastāvā ietilpst hlorīdi, kas veicina nieru darbību, tāpēc ieteicami arī kuņģa un zarnu trakta slimību ārstēšanā.

  Lai attīrītu organismu no kaitīgām vielām, speciālisti iesaka lietot ķirbju sulu 10 dienas pa ēdamkarotei trīs reizes dienā pirms ēšanas. Īpaši labi esot Tibetas ķirbīši «Turk’s Turban».

  Dietologi iesaka izmantot ķirbju mīkstumu kopā ar ogu, ābolu, burkānu, seleriju un pētersīļu sakņu sulu. Šāds maisījums uzlabo paškontroles spējas, veicina loģisko domāšanu un sekmē saules pinuma darbību…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Apkopoja IEVA PĒTERSONE

   

   

   

   

   

   

  Derīgi padomi

   

  Kas jāzina vīrietim?

  Sīpolam degvīnu neuzdzer. Daudzi vīrieši uzskata, ka saaukstēšanās gadījumā ne tikai jāēd daudz sīpolu, un efekts būs labāks, ja tam uzdzer pāris glāzīšu degvīna. Patiesībā tā rīkoties ir aplam, jo pilnībā zūd sīpolu terapijas jēga — alkohols momentāni noārda visas sīpolā esošās ēteriskās eļļas un nekāda ārstnieciskā iedarbība nenotiek. Lai arī sīpolu izvilkums spirtā vai degvīnā tiek lietots pret daudzām kaitēm, saaukstēšanās slimības tas neārstē.

  Biežas galvassāpes…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja Agate Rinda

   

  Palutināsim elkoņus

  Zivju eļļas maska labi savelk sīkas brūcītes. Sajauc vienādās daļās zivju eļļu, rīcineļļu un kausētus cūku taukus. Ar iegūto maisījumu pirms gulētiešanas elkoņus ieziež, apsaitē ar mīkstu audumu un atstāj uz nakti…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja Agate Rinda

   

  Tīras aknas

  Vispārzināms, ka aknu tīrīšana labvēlīgi ietekmē gan to darbību, gan visu organisma stāvokli. Diemžēl ir cilvēki, kuri efektīvo metodi, izmantojot olīveļļu un citrona sulu, slikti panes, tāpēc nevar to pielietot.
   Ir arī daudz maigāks aknu tīrīšanas veids…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja Agate Rinda 

  Mūsu draugi

  Uzdot jautājumu

  Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

  Turpināt