Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2018-19

Žurnāla «Zintnieks» 19.numurā lasiet:

 • Astroloģija un kristāli (akmeņi) Skorpions
 • Gaidīšanas laiks (Terēza Laube)
 • 2019.gadam ABONĒ žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Oktobris
 • Dainas aizsardzībai
 • Koki mūs māca (Karlīne Martinsone)
 • Veselīgais brīnums un tā lolotājs. Saruna ar irbeņu audzētāju MĀRI ŠERMUKU (Antra Krastiņa)
 • Neaizstājamais cinks (Karlīne Martinsone)
 • Pacelsim ozolzīli! (Ilma Pļava)
 • Mežrozīšu saknes (Diāna Berga)
 • Sapņiem izauga spārni. Saruna ar skolotāju no Alūksnes AIVU ZAĶI
 • Tests. Attieksme pret dzīvi (Dina Berga)
 • Ausu pašmasāža kafijas vietā (Maija Poga)
 • Tā ārstēja senči (Dins Rūtenbergs)
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Ko palīdz risināt došanās pirtī. Pieredzē dalās veselības saglabāšanas konsultante KAROLĪNA TARVIDA (Dagnija Millere-Balandīna)
 • Dabas amuleti (Daiga Blicava)
 • Zīlēšana rudens lapās (Dina Berga)
 • Vēstules!
 • Lasītāju daiļrade
 • Lai pēcnācēji nebrīnītos jeb aktuāli par E vielām (Antra Krastiņa)
 • Sniedz roku draugs: Kas jūs sagaida laulībā? (Ilvars Bulis); Vai laulība ir Ēdenes dārzs? (Agate Rinda)
 • Mūsdienu pilsoņa-valstsverga sindromi (Valdis Šteins)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka. Dzimšanas datums ir kods (Daina Ceriņa)
 • Māli — pret visām kaitēm (Terēza Laube)
 • Paaugstināts asinsspiediens (Anda Šteinharde)
 • Mans veselīgais ēdiens: Dakteris sīpols (Uldis Renviķis)
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Sviesta krāsu ietekmē ziedi (Agate Rinda); Sāpes krustu rajonā (Elīza Celma); Āda — mūsu vīzītkarte (Daina Ārena)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Pret saaukstēšanos (Agate Rinda); Nogurušas un pietūkušas kājas (Agate Rinda); Sāļās maskas (Agate Rinda)
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...
 •  

   

   

   

   

   

   

   

  Skorpions (Bite)

  Astroloģija un kristāli (akmeņi)

  Bitei (Skorpionam) raksturīgas dziļas, intensīvas jūtas un iedzimta spēja piesaistīt sev cilvēkus. Visās savās nodarbēs šīs zīmes cilvēki ir kaislīgi un drosmīgi. Viņiem piemīt jūtīgums un attīstīta intuīcija.

  Pār šo zīmi valda izlēmīgais Marss un noslēpumainais Plutons. Stihija — Ūdens. Bites (Skorpioni) ir spēcīgas personības, tāpēc strādāt kolektīvā, kurā ir šie cilvēki, nemaz nav tik viegli un vienkārši. Viņiem piemīt pētnieciskas tieksmes, tādēļ viņi veiksmīgi var darboties medicīnā, psihiatrijā, žurnālistikā.

  Viņu negatīvās īpašības ir ļaunatminība, cietsirdība (nežēlība), aizdomīgums, greizsirdība.

  Jebkuru no izvēlētajiem akmeņiem (vai pat visus) var novietot uz darbgalda vai nēsāt līdzi (kabatā vai somiņā).

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  TERĒZA LAUBE

   

   

   

  Gaidīšanas laiks

  Šogad rudens Latvijā ienāca neparasti bravūrīgi, strauji aizcirzdams durvis aiz vasaras, kas, visticamāk, bija vēlējusies pakavēties vēl nedaudz ilgāk, — domādama, ka nu pienācis īstais brīdis parādīt, kas tad īsti ir tā globālā sasilšana. Nelielu priekšstatu guvuši, mēs tomēr sagaidījām tik ierasto gadalaiku nomaiņu — ar spožiem kastaņu bumbuļiem, paukšķošām zīļcepurēm, kliedzošiem putniem, lietus stikla pērlīšu grabināšanu pa skārda palodzēm. It kā jau tik paredzams un atpazīstams ir Latvijas rudens, taču...  Latvijas ļaužu prātus sabangoja viens otram sekojošie lielmēroga pasākumi — Romas pāvesta vizīte un tuvojošās Saeimas vēlēšanas.

  Nekritiski domājot, gan katoļu līdera vizītei, gan arī tautas priekšstāvju vētīšanai vajadzēja nest labus augļus katram cilvēkam un valstij kopumā. Pāvesta virsuzdevums bija stiprināt, iedrošināt un priecēt ticīgos, vest pie prāta neticīgos, kā arī šīs abas, daudzuprāt, nošķirtās grupas vienot. Cēls, garīgs uzdevums. Bet... vai tas izdevās? Savukārt 100 gudro galvu izvēlei bija jākļūst par stingru savas pilsoniskās gribas paudumu, jāliecina par valsts lietu sapratni un nākotnes redzējumu, jo — kas gan var būt pašsaprotamāks par to, ka valsts un tās pilsoņi virzās uz vienu mērķi, uz garīgu un saimniecisku labklājību. Tātad — gan viena, gan otra notikuma uzdevums bija saliedēt, sniegt atbildes, motivēt. Visam bija jānotiek ar plus zīmi, bet diemžēl notika pretējais — medijos, sociālajos tīklos, publiskajā telpā sākās skaļas klaigas, kāds rakstāmspalvas meistars uzbruka amata māsai, ierēdnis lamāja politiķi. Bet visellīgāk plūcās paši krēslu tīkotāji, viens otru nesaudzējot ne par naga melnuma, ne par cilvēkcieņas kripatas tiesu. Tā vietā, lai vienotos, cilvēki pretnostatījās. Un šajā elektrizētajā burbulī nebija neviena līdera, kas spētu samierināt un izskaidrot.

  Brīdī, kad uz lapas gulst šīs pārdomas, arī mēs, žurnāla veidotāji, esam neziņā par to, kā turpmāk veidosies mūsu, jūsu un Latvijas tālākdzīvošana. To, ka viegli nebūs, mēs saprotam, jo nekad  un neviena pārvaldības nomaiņa, īpaši jau valstiskā mērogā, nav rāmi plūstoša un nesāpīga. Bet cilvēks, redz, iekārtots tā, ka sapņu piepildījumu vēlas sataustīt šeit un tagad, nevis kāda apsolītajā Aizspogulijā, grib justies droši šodien un arī savus bērnus cer redzēt laimīgus jau šodien. Vienīgais, ko varam darīt — visi kopā ļoti gribēt, lai mūsu kuģis pārstāj šūpoties un vētrās mētāties, lai uz komandtiltiņa sastātos dedzīgi jungas, redzīgs stūrmanis un neuzpērkams kapteinis. 

  LANA KALVE

   

   

   

   

   

  Koki mūs māca

  Pārmaiņas ir neizbēgamas

  Katrs gadalaiks atnāk ar sev vien raksturīgiem un neatkārtojamiem elementiem. Rudens, iespējams, pārvērš mūs bērnos, kam plaukstās karsta šokolāde, bet ziema mums liek kustēties iekšēji — mēs atjaunojamies, «pārslēdzam» savas sajūtas un emocijas. Pavasaris un vasara mudina vairāk laika pavadīt dabā, mēs spilgtāk izjūtam cerības garšu un pozitīvi uzlādējamies. Katram gadalaikam piemīt kas apburošs, bet mēs mēdzam pretoties pārmaiņām — mēs ceļamies augšup un… atkal krītam. Bet transformācija taču ir daļa no mūsu eksistences…

   

  Krīt pat visstiprākie

  Ja var krist koks, kas dzīvojis simtiem gadu, tad kas liek mums domāt, ka spējam būt nelokāmi? Mūsu priekšstati par spēku un izturību reizēm ir pārāk primitīvi. Mēs neesam cementa stabi! Ejot pa dzīves ceļu, esam pārāk dziļi iestiguši savās pārliecībās un uzskatos. Taču nav obligāti jāpaliek nelokāmiem. Mēs varam pateikt NĒ, kad kļūst grūti. Mēs varam palūgt palīdzību, kad tas nepieciešams. Mēs šeit neesam tāpēc, lai kādam kaut ko pierādītu. Ievainojamība — tas nav vājums…

   

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Apkopoja KARLĪNE MARTINSONE

   

   

   

   

  Veselīgais brīnums

  un tā lolotājs

   

  «Irbene ir maģisks krūms, tas uztver un izstaro vibrācijas un ir izteikts sieviešu augs. Tas gan nenozīmē, ka vīrieši irbenes nevar lietot — viņiem tās noteikti jālieto,» sākot stāstu par savu rūpalu — irbeņu audzēšanu, — smaidot uzsver MĀRIS ŠERMUKS, bioloģiskais lauksaimnieks no Auces. Bet viss aizsācies, kā tas bieži gadās, ar nejaušību. Pētot vēstures avotus un literatūru, abi ar sievu atklājuši daudz jauna par irbenāja (Viburnum Opulus) ziedu, ogu, sēklu un mizas ārstnieciskajām un maģiskajām īpašībām, un nolēmuši par tām pārliecināties uz savas ādas, audzējot ogas personīgai lietošanai. Rezultātus ilgi gaidīt nevajadzējis — veselība uzlabojusies ievērojami.

  Šis nenoliedzamais fakts, kā arī laboratorijās papildus veiktie atklājumi iedvesmoja Šermukus dalīties šajā dabas dāvanu ar pārējo pasauli. Tika izveidots ģimenes uzņēmums un tam dots nosaukums BestBerry, jo rūgtenajās irbenēs paslēptā minerālvielu un vitamīnu pārpilnība viņiem tās vienkārši lika pasludināt par dabas labākajām ogām.

   

  Pēc sava irbenāja uz mežu

   

  Vispirms tomēr pastāsti par irbeņu maģiskajām īpašībām maģija šobrīd interesē teju visus.

  — Īpaši irbeni mīl slāvu tautas; Krievijā un Ukrainā tā apdziedāta tautas dziesmās, minēta teikās, ticējumos, un to uzskata par skaistuma un mīlestības simbolu. Maģiskas spējas šim krūmam piedēvēja vārdotāji. Uzskatīja, ka, tikai tam pieskaroties, sieviete tiek atbrīvota no visām nelaimēm, ka irbenājam piemīt skaistumu un plastiskumu vairojošas īpašības. Pie krūma gāja iegūt vai atgūt izredzēto cilvēku, jo irbene izplata pievilcības vibrācijas, kas viegli pāriet no cilvēka uz cilvēku. Pie irbenāja, gluži tāpat kā pie citiem krūmiem vai kokiem, var iet arī vienkārši parunāties par sasāpējušām problēmām, lūgt palīdzēt tās atrisināt. Tikai pēc tam jāatceras pateikt «paldies!» par uzklausīšanu, kas daudziem bieži izkrīt no galvas. Tāpat jau izsenis novērots, ka ūdens, kurā ievietots irbenāja zars, ilgi saglabājas svaigs. Arī pats par to esmu pārliecinājies…

  Un ko tieši viņi zaudē?

  — Labu veselību un izskatu, ādas elastīgumu, jo irbenēs ir viss tā nodrošināšanai nepieciešamais. Īpaši jāuzsver šajās ogās esošais dzelzs un C vitamīna daudzums. Māte Daba pati tos gudri salikusi kopā, jo dzelzs viens pats neko nevar izdarīt; lai aktivizētu tā asimilāciju organismā, nepieciešams C vitamīns. Vēl irbenēs ir daudz hlorogēnskābes, kas palīdz pie hipertensijas jeb paaugstināta asinsspiediena, veiksmīgi cīnās ar vēža šūnām un krietni mazina aptaukošanās risku. Salīdzinājumam: mellenēs  ir 9 mg, granātābolā 70 mg hlorogēnskābes uz 100 ml (viens kubikcentimetrs), bet irbenē — no 620 līdz 730 mg. Manāms pārākums, vai ne? Tikai par aptaukošanos uz iepakojuma paciņām nerakstu, jo — kamēr cilvēks nemainīs savus ēšanas paradumus, nedomās līdzi tam, ko liek mutē, irbeņu pulverītis viņam nepalīdzēs. Bet ir vēl viena lieta; tas šķeļ nepareizas formas taukaudus, ko tautā dēvē par apelsīna miziņu, tas ir, palīdz novērst celulītu. Protams, izdzerot vienu paciņu pulvera, uzreiz nekas nemainīsies, bet savu darbību tas būs uzsācis.

  Noteikti jāmin arī tas, ka irbeņu sula ir ātrā palīdzība pie pumpām, aknēm — tīrot ar to sejas ādu, no tām ātri atbrīvosies. Un visas šīs irbeņu lieliskās īpašības uzskaitu pavisam droši, jo tam ir laboratorisko pētījumu segums — es sadarbojos ar Kauņas Ekoloģisko institūtu, Latvijas Valsts Augļkopības institūtu, Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Turklāt — neskatoties uz to, ka pēc profesijas esmu inženieris-celtnieks — irbeņu audzēšana kļuvusi par manu sirdslietu un es esmu savācis tiešām ļoti daudz informācijas par irbeni. Tomēr arī profesionālās zināšanas man šī rūpala izveidošanā noderējušas — krūmi sastādīti diezgan taisnās rindās! Māris smejas.

   

  Vērtīgākās dabas veltes nav tās garšīgākās

   

  Kādi bija pirmie produkti, kurus izgatavojāt no irbenēm?

  — Irbeņu sula un kaltētu ogu pulveris. Pieprasījums bija liels, un tas mūs iedvesmoja paplašināties un piedāvāt lielāku produktu klāstu veselībai un skaistumam. Tagad nepārtraukti izmēģinām jaunus un radošus veidus, kuros dalīties šajā veselīgajā brīnumā ar pārējo pasauli.

  Irbene balstās uz diviem vaļiem. Pirmais: rubīnsarkanā krāsa — kā asinis, — un ogas sēklas sirdveidīgā forma uzskatāmi norāda, kam tās domātas. Otrs: rūgtums, ko piedod tik nepieciešamais glikozīds viburnīns, kuram piemīt pretspazmatiska un asins recēšanu veicinoša iedarbība. Un savā ziņā paradokss — tieši dēļ skābenā rūgtuma irbenes tikušas nepamatoti aizmirstas. Jā, irbene nav deserta oga, bet visvērtīgākās dabas veltes nekad nav bijušas tās garšīgākās. Tas bijis iemesls, kāpēc esmu pastrīdējies ar vienu otru selekcionāru, kurš visām varītēm grib irbenēm dabūt nost rūgtumu — iegūt vēl vienu deserta ogu —, bet es šādus centienus pielīdzinu centieniem šo vērtīgo ārstniecisko ogu sapurgāt. Neviens, iegājis aptiekā nopirkt aspirīnu, taču neprasa, lai viņam to vispirms iedod pagaršot; tāpat ar irbeni, — ja kādam to vajadzēs ārstnieciskam nolūkam, viņš ogas ēdīs tādas, kādas tās ir! Šī paša iemesla dēļ man ir iebildumi pret tādu jaunu kultūršķirņu kultivēšanu, kuru krūmi būs par kādu metru zemāki — jo samākslotāka, krutāka šķirne, jo tā švakāka. Tas attiecas pilnīgi uz visu — mellenēm, dzērvenēm, suņiem, kaķiem, pērtiķiem…

  Kur jūsu produkciju var iegādāties?

  — Tikai tagad tā īsti sāku apzināt vietas, kur to varētu pārdot. Un zini, kāpēc? Pirmos irbenāju iestādīju pirms sešiem gadiem, iepriekš painteresējies, kad tie sāk ražot. Atbilde «otrajā gadā» mani apmierināja, bet... raža bija dažas odziņas, mazs ķekariņš. Teicējam gan neko pārmest nevarēju, viņš taču man nemeloja — irbenes tiešām sāka ražot otrajā gadā! Tā kā normālu irbeņu ražu novācam tikai pēdējos pāris gadus, jautājums par produkcijas realizāciju aktualizējies tikai tagad. Bet ir viena problēma — man tās krājumi pagaidām nav tik lieli, lai nodrošinātu vairāku aptieku vai veikalu pastāvīgu pieprasījumu. Tāpēc pagaidām irbeņu produktus var iegādāties tikai abās Rīgā esošajās Homeopātiskajās aptiekās. Nākotnē plānoju produkciju tirgot arī internetā, tāpēc jau tagad uz irbeņu produktu iepakojumiem to apraksts ir gan latviešu, gan angļu, gan japāņu valodā…

   

  Pieredzē dalās, bet irbeņu balzama recepti neizsniedz

   

  Laukos daudzi cilvēki žēlojas par darba trūkumu, garlaicīgu dzīvi. Tavai ģimenei nekas tāds, šķiet, nedraud.

  — Esmu viens no tiem cilvēkiem, kas var dziedāt kā Fredis: «Man visi radi dzīvo ārzemēs.» Dēls ir Amerikā, abas meitas Londonā, tomēr BestBerry skaitās ģimenes uzņēmums. Protams, vecākiem vienmēr gribas, lai bērni ir tuvumā, lai vari viņus satikt, kad gribi. Mūsdienās esošo situāciju glābj internets — sazināties ar bērniem un viņus redzēt nav problēmu. Bet, protams, ka labprātāk dēlu un meitas redzētu klātienē, tikai — ko es viņiem šeit, Latvijā, varu piedāvāt? Mans bizness vēl nav attīstījies tik augstā līmenī, lai spētu bērnus nodrošināt ar labāk apmaksātu darbu nekā viņu tagad esošais. Jā, mēs ar sievu par tā trūkumu nesūdzamies, ogu lasīšanas laikā šoruden pat nāksies algot strādniekus, bet — tas ir īss brīdis. Arī vasarā darba bija vairāk, jo viesojās daudz tūristu. Labi, ka abas meitas ar mazmeitu bija atbraukušas ciemos un varēja palīdzēt — citādi būtu jāaicina kāds cilvēks no malas. Jo mēs abi ar sievu tīri fiziski nevarējām pagūt izdarīt visu darāmo.

  Vēl pirms mūsu sarunas minēji, ka par irbeņu ārstnieciskajām īpašībām esat pārliecinājušies paši uz savas ādas. Ja drīkst zināt tieši no kādām veselības problēmām tās palīdzēja atbrīvoties?

  — Tādas bija meitām. Vienai metās augoņi, otrai šis tas nebija kārtībā pa sieviešu līniju, un kāda gudra dziedniece vairākkārt teica, ka viņām vajadzētu padzert irbenītes. Un — palīdzēja. Te tad arī ir pirmsākums manai interesei par irbenēm, jo — man taču vajadzēja zināt, kas tajās ir tas vērtīgais, kas palīdzēja manām meitenēm! Lai gan esmu mednieks ar lielu stāžu, gana daudz pa mežiem staigājis, līdz tam irbenes neatpazinu — vienkārši biju pagājis krūmiem garām, tos pat neievērodams. Toties tagad to atradīšu pat tad, ja visā mežā būs kaut tikai viens irbeņu krūms — irbenes pašas nāk man pretī.

  Lielu  prieku man sagādāja dēla draugs no Amerikas, kuram piemīt dabas dotas spējas just to, ko nejūt citi. Ciemojoties pie mums, viņš, aplūkojis irbeņu produktus, nešaubīgi pateica: tie ir baigi forši! Īpaši viņu ieinteresēja eļļa, viņš to arī iegādājās. Un pirms kāda mēneša no puiša saņēmu ziņu: šogad pirmo reizi, būdams kalnos, neesmu «mainījis ādu!» Viņš pa kalniem dzīvojas diezgan daudz, un iepriekš vienmēr saulē apdedzis, āda gājusi nost vairākkārt, bet šoreiz — izticis bez tā. Un puisis uzskata, ka tā noticis, tikai pateicoties irbeņu eļļai, ar ko viņš regulāri smērējis ādu…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  REINIS ZĀLĪTIS

   

   

   

   

   

  Neaizstājamais cinks

  Cinks ir neaizstājams minerāls, kas organismā netiek sintezēts — tas jāuzņem ar pārtikas produktiem. Cinkam ir svarīga loma daudzu organisma fizioloģisko procesu norisē, tas ietekmē arī citu uzturvielu uzsūkšanās spēju organismā.

  Kā liecina pētījumi, apmēram 50% pasaules iedzīvotāju šī minerāla ikdienas uzturā izteikti pietrūkst. Cinku satur pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu daudzumu, savukārt tās — uzlabo minerāla uzsūkšanos organismā. Visvairāk cinka satur gaļas produkti, nedaudz mazāk — graudaugi, augļi, dārzeņi, piena produkti.

  Veģetārieši cinku var iegūt no pupiņām, zirņiem, riekstiem, sēkliņām, spinātiem, sēnēm. Kaut arī šie produkti satur mazāk cinka, tomēr spēj nodrošināt nepieciešamo dienas normu. Visvairāk cinka ir austerēs, liellopu gaļā, liellopu un cūku aknās, diedzētos kviešos, eļļā konservētās sardīnēs, rupjmaizē. Cinku satur arī sviests, olas, zaļā tēja, šokolāde, linsēklas, ķirbju sēklas, ķiploki, zemesrieksti, brūnie rīsi, sezama sēklas…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  KARLĪNE MARTINSONE

   

   

   

   

  Ko palīdz risināt došanās pirtī

  Pieredzē dalās veselības saglabāšanas konsultante Karolīna Tarvida.

  Īpašs jutīgums Karolīnai bija vērojams jau pamatskolas laikā, tikai pati viņa vēl to sevī neatpazina. Šķita, ka apkārtējiem ir dažādas spējas un «ekstra» jušanas, tikai viņai nē. Zems pašvērtējums un šaubas aizēnoja to gaišumu, kas viņā mita jau tolaik. Jā, tā mēs spējam paši sevi nobloķēt! Tomēr Karolīnas mamma gudri centās meitu atbalstīt, norādīja uz viņas intensīvo spēju niansēti just gan dabu, gan cilvēkus, dvēseles, redzēt plašāku kopainu, tā palīdzot apkārtējiem nonākt pie vērtīgiem secinājumiem dažādu samilzušu situāciju risināšanā. Kā radās interese par pirts zinībām un kādas pirts procedūras vēlams pielietot, stāsta pati Karolīna.

   

  Vilkme būt tuvāk dabai

  Pavisam apzināti savas spējas sāku apjaust apmēram divus gadus pirms dēla ieņemšanas. Esot gaidībās un pēc dzemdībām jutība bija jo īpaši spēcīga; viss šis laiks piepildījās ar spēcīgiem iekšējās transformācijas procesiem, kas turpinās vēl šobrīd. Gaidot dēlu, ļoti koncentrēti izjutu Rīgas enerģētiku un visu to, kas notiek man apkārt, proti, sistēmas ietekmi uz cilvēkiem un pašu cilvēku iekšējo stāvokli; jutu gan tos, kuri spīdēja un bija pamodušies, gan tos, kuros nebija vērojamas labvēlīgas domas, tāpēc nekontrolēja sevī esošās enerģijas, — apzināti vai neapzināti metot tās virsū citiem. Pēc astoņiem Rīgā nodzīvotiem gadiem sāku just dziļu vilkmi pēc dabas un vēlmi pārcelties uz laukiem, — lai būtu cita vide un dzīves apstākļi gan man, gan mazajam, gan ģimenei kopumā. Pēc dēla piedzimšanas šāda iespēja radās — pārcēlāmies uz Madonas novadu —, bet šobrīd dzīvojam Ērgļu novadā.

  Lai gan laukos dzīvoju nu jau divus gadus, izteikta jutība caur pirts zinībām parādījās 2017.gada sākumā, kad Madonas novada mājvietā, kur bija pieejama pirtiņa, pašmācības ceļā sāku izzināt pirts lietas, pētot, — kas tad pirts gariņam vēderā! Tā kā iepriekš biju apmeklējusi dažādas pirts procedūras pie sev zināmiem un uzticamiem pirtniekiem, un mani iedvesmoja tas, ko un kā viņi darīja gan ar manu fizisko, gan enerģētisko ķermeni, izlēmu šīs zinības apgūt arī pati. Studēju atbilstošu literatūru, devos pie pirtniekiem mācīties, apguvu zinību pamatus, pēršanas virzienus, slotiņu siešanu utt. Toties pavasarī ar dēlu pičpaunā devos arī augu vākšanas un pētīšanas pastaigās pļavās un mežos.

   

  Fitoterapija un atbildība par savu veselību

  Šobrīd, aktīvi pētot augu zālītes, gūstu apstiprinājumu, ka nekas gudrāks un labāks par dabu nav izdomāts. Mūsu pašu augu zālītes — tā ir brīnišķīga dabas aptieciņa, kurā ir vesela bagātība! Jā, iedarbība varbūt nav tik ātra kā sintezētajām «brīnumtabletēm», toties dabas dotais nenodara kaitējumu organismam un nerada blaknes. Jebkurai kaitei var atrast vismaz vienu vai pat vairākus augus. Protams, cits jautājums par to — vai mākam tos no dabas paņemt, sagatavot un lietot tā, lai būtu nepieciešamais, gaidītais efekts?! Fitoterapija ir vesela zinātne, un, ja sagatavosim kaut ko ne tā, vai arī sāksim lietot pārāk lielās devās (jo esam nepacietīgi, gaidot rezultātu), organisms noteikti uz to reaģēs, un gaidītā rezultāta, visticamāk, nebūs. Tāpēc vienmēr ir jāieklausās sevī — vienam derēs paša lasīta zāļu tēja, otram — jau gatavs tās pašas tējiņas tehnoloģiski sagatavots uztura bagātinātājs…

   

  Attīrīt un piepildīt — pirts procedūras process vairāku stundu garumā

  Cilvēka ķermenis ir viņa mājas un templis, tāpēc ir ļoti vērtīgi iepazīt vidi, kurā mājojam, saprast sava organisma spējas un iespējas. Ir jārūpējas, jāsaudzē un jāmīļo savs ķermenis. Un viens veids, kā to veiksmīgi izdarīt — caur ķermeņa maņām pirts procesa laikā. Pie manis pirtī iešana norisinās nesteidzīgi, soli pa solim. Parasti jārēķinās vismaz ar trim vai četrām stundām, dažreiz — pat visām piecām. Es cilvēku mājās nelaižu, kamēr nejūtu, ka tiešām esmu izdarījusi visu, kas bija manos spēkos (smaida).

  Sagatavošanās posms…

  Masāža pirtī

  Reizēm pirti apvienoju arī ar masāžu. Ja redzu, ka cilvēkam ir problēmas mugurā — pārāk savilkti pleci, lāpstiņas un muskuļi —, sirdsapziņa man neļauj laist cilvēku prom bez masāžas. Pēc pirts procesa cilvēka ķermenis ir brīnišķīgi izsildīts, muskuļi — atslābuši, tādēļ ir daudz vieglāk veikt kārtīgu masāžu. Pirti esmu izmantojusi arī pirms medus masāžas veikšanas. Medus masāžā ļoti svarīgs aspekts ir uzsildīta masāžas vieta, — jo citādi var palikt zilumi, masāža var nebūt tik efektīva. Ja pirts nav, parasti daru to tikai ar roku spēku, kas ir grūts un laikietilpīgs process. Jebkurā gadījumā — pirts atvieglo procesu. Arī, veicot pašu pirts procedūru, klājot skrubīšus vai ķermeņa lutināšanas maskas, esmu izmantojusi masāžas paņēmienus un virzienus. Uzskatu, ka pirts un masāža lieliski papildina viena otru, un kompleksā darbībā var tikt sasniegti brīnišķīgi rezultāti…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja DAGNIJA MILLERE-BALANDĪNA

   

   

   

   

    

   

   

  Kas jūs sagaida laulībā?

  Laulība ir kā garš ceļojums, kurā nevajadzētu doties bez sagatavošanās. Tādēļ, pirms sāk skanēt kāzu zvani, lūk, jūsu pēdējais mājasdarbs.

  Cik lielā mērā abi esat diplomāti

  Laulība — tā ir kompromisu māksla. Piemēram, viņš gribēs skatīties futbola spēli, bet jums par katru cenu būs jānoskatās sava iecienītākā romantiskā filma. Pat ja jūs spēsiet šo jautājumu atrisināt vienu reizi, nekas nemainīsies, jo arī nākošās nedēļas TV programma liecinās par to, ka šādas situācijas atkārtosies vēl un vēl. Tādēļ ir jāatrod kompromiss: šodien es, rītdien — tu. Pretējā gadījumā viens no jums būs nīgrs un sliktā garastāvoklī. Līdzīga pieeja nepieciešama arī daudzos citos jautājumos, piemēram, atvaļinājuma laiks, jaunā dīvāna krāsa, jauna dzīvokļa iegāde... Laulība ir divu vienlīdzīgu partneru attiecības, tā ir jūsu abu lieta, tieši tādēļ būtu jāzina, kā pielāgoties otra vēlmēm: vienam piekāpjoties šodien, bet otram — rīt.

   

  Kas «turēs» naudas maku…

  Kas mazgās logus…

  Kur doties brīvdienās…

  Kad ir laiks bērniem…

  Plānošana samazina problēmas…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja ILVARS BULIS

   

   

   

   

  Dzimšanas datums ir kods

  Uz cilvēku viņa piedzimšanas brīdī ļoti iedarbojas skaitļi — to ir ļoti daudz, un katram no tiem ir sava vibrācija. Būtiskākie un svarīgākie cilvēka dzīvi ietekmējošie skaitļi: gads, mēnesis, mēneša datums, nedēļas diena, stunda, minūte. Lai gan tie visi katrā konkrētā mirklī veido vienotu kopsakarību, katram ir arī savas nemainīgās iezīmes, — arī dzimšanas datumam, neatkarīgi no mēneša, gada un citiem skaitļiem.

  1. Tas norāda uz teicamām eksaktajām zināšanām un līdera īpašībām. Šajā datumā dzimušie ir zinātkāri cilvēki. Ja kaut kas viņus aizrauj, tad viss pārējais tajā brīdī ir nesvarīgs. Viņiem piemīt liels iekšējais spēks un pārliecība par sevi, novatoriska pieeja lietām. Šie cilvēki ir jūtīgi, taču savas patiesās emocijas mēdz slēpt. Viņi tic mīlestībai no pirmā acu uzmetiena un neredz vajadzību interesējošo personu iepazīt tuvāk un rūpīgāk. Viņi spēj vai nu mīlēt vai arī nīst, jo vidusceļu nesaskata, un tas bieži izpaužas attieksmē un emocijās. Ja kādam cilvēkam jau pirmajā mirklī neizdodas piesaistīt sev 1. datumā dzimušās personas uzmanību, viņam arī vēlāk neizdosies kļūt par patiesu šī cilvēka draugu.

   

  2. Šis skaitlis cilvēkiem piešķir jūtīgumu, aizrautību un labu intuīciju. Tas ir ļoti sociāls skaitlis, kas ļauj ātri un viegli iegūt jaunus draugus. Šajā datumā dzimušie ir darbīgi, sirsnīgi un emocionāli atvērti, tāpēc ir kā radīti, lai ieņemtu līdera lomu lielā draugu un paziņu kompānijā. Šie cilvēki neveiksmes parasti pārdzīvo ļoti dziļi, lai gan cenšas saglabāt vēsu prātu. Tādās situācijās viņi ieslēdzas sevī un aizveras apkārtējai pasaulei. Šie cilvēki ir ļoti jūtīgi, bieži cieš no satraukuma un nervozitātes, viņiem piemīt tendence ieslīgt depresijā. Brīžos, kad viss nerit gludi, viņiem šķiet, ka grūti atgriezties realitātē. Attiecībās šie cilvēki ir romantiski un uzticīgi…

   

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja DAINA CERIŅA

   

   

   

   

   

  Dakteris SĪPOLS

  Sīpolu ēteriskajām eļļām piemīt ārstnieciska un antibakteriāla iedarbība; tās satur fitoncīdus, kas spēj iznīcināt daudzu slimību ierosinātājus un veicina brūču attīrīšanos un dzīšanu. Sīpoli paaugstina organisma imunitāti, novērš trombu veidošanos, pazemina holesterīna un cukura līmeni asinīs, labvēlīgi ietekmē mutes un zarnu gļotādu, mazina audzēju aktivitāti. Turklāt sīpoli satur flavonoīdus un tanīnu, kas darbojas kā antioksidanti, kavējot šūnu novecošanos un mazinot radiācijas ietekmi uz organismu.

  Atceries! Sīpolus jāsagriež tieši pirms lietošanas, jo to vērtīgās ēteriskās eļļas un fitoncīdi izdalās 10 minūšu laikā; pēc tam to iedarbība pavājinās

   

  Sīpols ārstē

  Pret angīnu palīdz svaigu sīpolu sula. Lieto iekšķīgi — 1 tējkaroti sulas 3-5 reizes dienā.

  Pret ausu sāpēm. Ausī (ne pārāk dziļi) uz 10 minūtēm ieliek sīpolu sulā samērcētus mazus vates tamponiņus.

  Pret iesnām…

   

  Sīpols sargā

  Jau izsenis sīpols uzskatīts par spēcīgāko līdzekli pret slimībām, negatīvu enerģiju, ļaunu aci un lāstu. Tas ticis izmantots ne tikai ēdienu pagatavošanā un ārstēšanā, bet arī mājas sargāšanā. Notīrītam sīpolam piemīt spēja uzsūkt negatīvo enerģiju. Senos laikos daudzas saimnieces baidījās ēst sīpolu vai izmantot to gatavošanā, ja tas tika notīrīts vēl vakarā un līdz rītam nebija izmantots. Tika uzskatīts, ka tāds sīpols pa šo laiku ir uzsūcis sevī visu negatīvo, un ēst tādu sīpolu, protams, jau vairs nedrīkstēja.

   

  Kā attīrīt māju no negatīvās enerģijas…

   

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja ULDIS RENVIĶIS

   

   

   

   

   

   

  Derīgi padomi

   

  Pret saaukstēšanos

  Irbenes. Ņem 2 ēdamkarotes saberztu žāvētu ogu, aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, 10 minūtes vāra ūdens peldē, 45 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā. Novārījums ir sviedrējošs, urīndzenošs, pretiekaisuma un vitamīniem bagāts.

  Dzērvenes. Ņem 3 ēdamkarotes svaigi spiestas sulas, iejauc glāzē silta ūdens un pievieno 2 tējkarotes medus. Dzer pa glāzei 4-5 reizes dienā. Labi palīdz samazināt ķermeņa temperatūru, iznīcina mikrobus, satur daudz vitamīnu.

  Raudenes laksti…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

   

  Nogurušas un pietūkušas kājas

  Pietūkušas un nogurušas kājas var norīvēt ar ledusgabaliņu. Labi palīdz sasaldēts salviju lapu un parasto pelašķu lakstu uzlējums (abus augus sajauc vienādās daļās; 1 ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi ūdens, atdzesē, izkāš)…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

   

  Sāļās maskas

  Maskas ar sāls piedevu tonizē sejas un kakla ādu, uzlabo asinsriti visos ādas slāņos. Maskas baro un mitrina ādu, ātri novērš noguruma pēdas. Noturīgam efektam nepieciešams 10-12 procedūru kurss.

  Ja nav alerģijas pret medu un citiem bišu produktiem, reizi nedēļā visu ķermeni, ieskaitot seju, norīvē ar medus un sāls maisījumu. Sajauc 100 g medus un 2 tējkarotes samalta jūras sāls . Seju norīvē pa masāžas līnijām, bet ķermeni — sākot no kājām un rokām un pabeidzot ar vēderu. Ļoti ieteicams to darīt pirtī pirms sviedrēšanās…

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  SAGATAVOJA AGATE RINDA

  Mūsu draugi

  Uzdot jautājumu

  Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

  Turpināt